« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Dzieci bez biletów
02.03.2017 00:06 / odsłon: 3005 / komentarzy: 0
Inicjatywa Polska rozpoczęła akcję „Dzieciaki bez biletów” na Dolnym Śląsku. O darmową komunikację miejską dla uczniów szkół podstawowych – wzorem innych miast w Polsce – zabiegają członkowie stowarzyszenia we Wrocławiu, Wałbrzychu i Świebodzicach.

Kliknij, aby powiększyć


Konferencjami prasowymi w Wałbrzychu i Wrocławiu rozpoczęła się zbiórka podpisów pod projektami uchwałodawczymi, które mają zagwarantować bezpłatny przejazd komunikacją miejską dla uczniów szkół podstawowych. - Inicjatywa Polska rozpoczęła w wielu miastach walkę, aby dzieci od urodzenia do ukończenia szkoły podstawowej mogły jeździć komunikacją miejską nieodpłatnie. Rozpoczęliśmy od Warszawy, Wałbrzych to kolejne miasto, których jest coraz więcej. To nie są duże koszty, a wielki przywilej dla rodzin. Mam nadzieję, że władze miasta przychylą się do propozycji Inicjatywy Polskiej - powiedział Dariusz Joński, jeden z liderów Inicjatywy Polskiej, a zarazem organizator akcji "Dzieciaki bez biletów" w Łodzi. W konferencji prasowej w Wałbrzychu udział wzięli między innymi: Paulina Piechna- Więckiewicz - liderka Stowarzyszenia Inicjatywa Polska w Warszawie, Radna Miasta Stołecznego Warszawy i – co istotne w tym wypadku szczególnie – inicjatorka akcji "Dzieciaki bez biletów" w Warszawie; Mateusz Rambacher - koordynator dolnośląski Stowarzyszenia Inicjatywa Polska. Argumenty, które mają zachęcić mieszkańców do poparcia akcji, ale także rady miejskie do wprowadzenia proponowanych zmian to: oszczędność w budżecie domowym - dzięki darmowej komunikacji w domowym budżecie pojawią się oszczędności sięgające nawet 100 złotych w skali miesiąca. Wyrównywanie szans - darmowe przejazdy dla uczniów sprawią, że wszystkie dzieci będą mogły w takim samym stopniu korzystać z komunikacji miejskiej.  Promocja komunikacji miejskiej - darmowe przejazdy uczniów powinny spowodować wzrost liczby dorosłych pasażerów, ponieważ przejazd samochodem stanie się nieopłacalny. Zdrowszy Wałbrzych - częstsze korzystanie z komunikacji miejskiej to mniejsza ilość samochodów na miejskich drogach a zarazem mniej zanieczyszczone powietrze. Edukacja - dzieci korzystające z komunikacji miejskiej powinny nabrać dobrych nawyków korzystania z tej właśnie formy transportu w przyszłości. Niewielkie koszty - koszt rocznych darmowych przejazdów uczniów powinien z roku na rok się obniżać, dzięki wzrastającej liczbie osób dorosłych, korzystających z tej formy komunikacji. Czas na zebranie podpisów to 3 miesiące. Gdzie można poprzeć pomysł Inicjatywy? Między innymi podpisy będą zbierane w każdą sobotę w godzinach 10.00-12.00 "Pod Zegarem" na Piaskowej Górze i w każdą niedzielę na terenie giełdy przy Centrum Handlowym Tesco w Szczawnie-Zdroju. Ponadto Facebooku Inicjatywa Polska Dolny Śląsk pojawiać się będą systematycznie informacje o przebiegu akcji i miejscach, gdzie można podpisy złożyć.

Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/10050,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  Inicjatywa Polska  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.