« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Tragedia w Świebodzicach
10.04.2017 12:11 / odsłon: 1239 / komentarzy: 0
Sześć osób, w tym dwoje dzieci, zginęło w katastrofie budowlanej, do której doszło w piątek rano w Świebodzicach. - Podjęłam decyzję, że dzieci, które zostały osierocone, otrzymają renty specjalne. Sprawdzamy sytuację materialną pozostałych osób. Jeżeli będzie taka konieczność, to oczywiście pomoc finansowa będzie udzielana - poinformował Beata Szydło, która przyjechała w sobotę wieczorem na miejsce tragedii.

Kliknij, aby powiększyć


Przypomnijmy: W piątek, około godziny 9.00 w Świebodzicach, zawaliła się kamienica przy ulicy Krasickiego 28.  Świadkowie mówili, że słyszeli wybuch i poczuli falę uderzeniową. Na miejsce wysłano wszystkie służby ratunkowe z całej okolicy. Pierwsza jednostka przybyła już po czterech minutach od zgłoszenia. Po chwili zaczęły dołączać kolejne. Widok był przerażający. Wielki dom „złamał się" w pół. Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą i ratunkową. Trzy osoby same wydostały się na zewnątrz. Jedną po chwili wyciągnęli strażacy. Wszystkie przewiezione zostały do szpitala. Gdy pojawiła się informacja, że w budynku miało znajdować się 15 osób było już wiadomo, że bilans może być tragiczny.  Niestety kolejne minuty tylko to potwierdziły. Strażacy znaleźli pod gruzami trzy ciała: dwóch dziewczynek i jednej osoby dorosłej. Po kilku godzinach pojawiły się kolejne tragiczne informacje. W zawalonym domu znaleziono dwa następne ciała. Ostatnia z ofiar została wydobyta z gruzowiska przez ratowników około godz. 21.00. Przez cały dzień na miejscu pracowało blisko 200 strażaków. Do akcji zaangażowano specjalnie szkolone psy. Na ulicach miasto czekało kilkanaście karetek. Między domami pięć helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na czas prowadzonej akcji ewakuowano mieszkańców okolicznych kamienic.  Wieczorem do Świebodzic przyjechała premier Beata Szydło oraz szef MSWiA Mariusz Błaszczak. - Akcja jeszcze trwa. Mamy nadzieję, że nikogo już nie ma pod tymi gruzami - mówiła szefowa rządu. - Podjęłam decyzję, że dzieci, które zostały osierocone, otrzymają renty specjalne. Sprawdzamy sytuację materialną pozostałych osób. Jeżeli będzie taka konieczność, to oczywiście pomoc finansowa będzie udzielana - poinformowała na konferencji prasowej. Wcześniej spotkała się z ratownikami, którymi dziękowała za pomoc i zaangażowanie w akcję. Zareagował również Prezydent RP. „ Wyrazy współczucia i wsparcia dla Rodzin. Podziękowania dla służb ratunkowych za profesjonalizm. Jesteśmy z Wami" - napisał na Twitterze. Całą noc gruzowisko przeszukiwała specjalna grupa. Ratownicy nikogo więcej już nie znaleźli w gruzach budynku. W niedzielę burmistrz Świebodzic ogłosił trzydniową żałobę w mieście.

Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/10087,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Ruszyła rewitalizacja Krasickiego (17.01.2018 13:31)
» Śmiertelny wypadek koło Mokrzeszowa (14.11.2017 00:44)
» Sprawczyni wypadku była pijana (30.10.2017 17:33)
» Tragiczny wypadek - zdjęcia (27.10.2017 11:41)
» Nielegalne, bez akcyzy (18.09.2017 11:55)
» Hania Mistrzynią Polski (21.07.2017 22:43)

Słowa kluczowe: Świebodzice  kamienica  wybuch  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.