« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Najlepsi z najlepszych
28.06.2017 23:17 / odsłon: 1139 / komentarzy: 0
Dominik Karpik i Magda Stolc z restauracji Mercato Hilton w Gdańsku zwycięzcami 3  Międzynarodowego Festiwalu Kuchni Dworskiej, który odbył się w Dworzysku w Szczawnie-Zdroju.

Kliknij, aby powiększyć


Impreza zorganizowana została przy wsparciu i pomocy merytorycznej Klubu Szefów Kuchni. Celem głównym festiwalu było kultywowanie i utrwalanie dawnych polskich tradycji kulinarnych oraz szeroko pojęta edukacja dotycząca początków kuchni polskiej wywodzącej się z kuchni myśliwskiej. – To kuchnia, która głównie miała miejsce na dworach, w pałacach czy w zamkach – mówił Wojciech Harakiewicz, koordynator konkursu. Do konkursu przystąpiło 8 dwuosobowych drużyn, które pochodziły z całej Polski. Ich zadaniem było przygotowanie w ciągu 90 minut dania głównego w 8 porcjach, którego obowiązkowymi składnikami były: jeleń i topinambur oraz przystawki, również 8 porcji, na którą składały się przepiórka i rokitnik. Jury pod uwagę btało kilka czynników. Wśród nich m.in. sposób przyrządzenia i wykorzystania technik kulinarnych, smak, prezentację na talerzu, czystości stanowiska oraz zachowanie ram czasowych. Oceny dokonywali najlepsi kucharze w kraju: - Tomasz Jakubiak (Klub Szefów Kuchni), Mariusz Pieterwas (Klub Szefów Kuchni), Łukasz Konik (Klub Szefów Kuchni), Wojciech Harapkiewicz (Klub Szefów Kuchni) - koordynator konkursu, Grzegorz Parczewski (Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Kujaw i Pomorza), Adam Dmyterko (Prezes Stowarzyszenie Polskich Kucharzy i Cukierników Region Zachodniopomorski), Jacek Jakubczak (Prezes Stowarzyszenia Lubelskich Kucharzy), Artur Musztyfaga (OSSKiC), Piotr Szczygielski (OSSKiC) i Tomasz Czarnecki (z-ca szefa kuchni restauracja Babinicz). Zwycięzcami, zdaniem jury, któremu przewodniczył Waldemar Hołówka, zostali Dominika Karpik i Magdę Stolc z restauracji Mercato w hotelu Hilton w Gdańsku.  Sponsorem strategicznym festiwalu było Makro Cash & Carry, Sponsorami głównymi były firmy: Kruszwica, Oerlemans i Winterhalter. Tego samego dnia rozstrzygnięto również konkurs nalewek. Bezapelacyjnie wygrał Piotr Szczygielski. Na gości, którzy odwiedzili Dworzysko w weekend czekało wiele innych atrakcyjni. Oprócz możliwości oglądania kucharzy w akcji miały miejsce warsztaty z deserów w wykonaniu Moniki Ignaciuk, pokaz Wojtka Harapkiewicza z nowoczesnej kuchni w oparciu o naturalne produkty, pokaz sztuki barmańskiej poprowadzony przez Jerzego Czaplę oraz słodkie warsztaty dla dzieci w wykonaniu Łucji Serafin i Zuzi Harapkiewicz. Organizatorem 3. Międzynarodowego Festiwalu Kuchni Dworskiej oraz 3. edycji Dań Dworskiej Kuchni Myśliwskiej byli Restauracja Babinicz i Kompleks Dworzysko w Szczawnie – Zdroju, Ryszard Tomaszewski, Wojciech Harapkiewicz i Waldemar Hołówka przy merytorycznym wsparciu Klubu Szefów Kuchni.

Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/10173,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Małgorzata Kożuchowska w Wałbrzychu (29.05.2018 12:52)
» Festiwal folkloru (28.09.2017 09:30)
» Rodzinny piknik za nami (22.09.2017 09:53)
» Festiwal Gitarowy (12.07.2017 22:39)
» Zupy prosto z frontu (07.07.2017 06:45)
» Festiwal gulaszu (28.06.2017 23:25)

Słowa kluczowe: Szzcawno-Zdrój  Dworzysko  festiwal  dziczyzna  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.