« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Brave Kids oczarowały Wałbrzych
28.06.2017 23:24 / odsłon: 666 / komentarzy: 0
Barwne pokazy taneczne i niecodzienne występy muzyczne młodych artystów z Maroka, Mołdawii, Turcji i Polski odbyły się w minioną niedzielę w Wałbrzychu podczas Międzynarodowej Parady Brave Kids. Dzieci z całego świata zachwyciły mieszkańców miasta, którzy chętnie przyłączali się do wspólnej zabawy. Już dzisiaj młodzi artyści zaprezentują wyjątkowy spektakl.

Kliknij, aby powiększyć


Wokół parku na wałbrzyskim Podzamczu przeszedł radosny korowód pełen muzyki, śpiewów i tańców. Wzięły w nim udział dzieci z różnych stron świata, które przyjechały do Wałbrzycha na 8. edycję międzynarodowego projektu – Brave Kids. Mieszkańcy miasta byli zachwyceni i chętnie przyłączali się do zabawy. Do kolorowej parady mógł dołączyć każdy. Z tej okazji wielu wałbrzyszan postanowiło się zabawnie przebrać. W barwnym pochodzie szli m.in. bohaterowie różnych bajek, zwierzątka, rycerze, księżniczki, Hindusi oraz postacie z różnych epok. Poza tradycyjnymi instrumentami muzycznymi w ruch poszły też pokrywki od garnków oraz przybory kuchenne.  - Projekt Brave Kids odbywa się w Wałbrzychu już po raz czwarty, więc mieszkańcy zwykle czekają na tę paradę – mówi Magdalena Sawicka, koordynator projektu Brave Kids w Wałbrzychu. - Ponownie, jak co roku było to niezwykle barwne i radosne wydarzenie. Młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty, co wzbudziło duży entuzjazm wśród licznej publiczności, która chętnie bawiła się razem z nimi –dodaje Sawicka. Swoje umiejętności zaprezentowali wałbrzyszanom członkowie Szkoły Tańca Reverence z Mołdawii oraz grupa taneczna ze Związku Młodzieżowego Kultury i Rozwoju Dzieci “Aissawa” z Maroka. W paradzie uczestniczyli również młodzi artyści ze szkoły średniej Fatih w Turcji, a także zespół wałbrzyskiej Szkoły Tańca Cordex oraz lokalna grupa muzyczna Base SQUAD, składająca się z wolontariuszy projektu Brave Kids. Niedzielna parada to przedsmak występu, do którego młodzi artyści już od tygodnia przygotowują się podczas warsztatów artystycznych. Już 30 czerwca, o godz. 19.00 w Centrum i Sztuki "Stara Kopalnia" w Wałbrzychu na zakończenie pierwszego etapu projektu i pobytu w tym mieście - dzieci zaprezentują barwny spektakl. Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny. Młodzi artyści z końcem czerwca pożegnają się z wałbrzyskimi rodzinami, u których obecnie mieszkają. Pojadą do Obornik Śląskich, gdzie 2 lipca zjadą się wszystkie dzieci biorące udział w tegorocznej edycji projektu – również z Warszawy, Wrocławia, Białegostoku, Przemyśla oraz grupa Brave Kids z Koszyc. Przez tydzień ponad 130 uczestników z najdalszych stron świata, będzie wspólnie mieszkało oraz przygotowywało wielki i barwny spektakl finałowy. Zostanie on zaprezentowany 10 lipca we wrocławskim Teatrze Polskim. Brave Kids pozostaną w Polsce do 11 lipca, kiedy to po ponad 3 tygodniach niezwykłego pobytu w naszym kraju, wrócą do swoich krajów.


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/10174,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  brave kids  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.