« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Festiwal Gitarowy
12.07.2017 22:39 / odsłon: 1572 / komentarzy: 0
Zapraszamy Państwa na 3. Letni Festiwal Gitarowy, który odbędzie się w dniach: 14-15-16 lipca 2017 r. w Jedlinie – Zdroju.

Kliknij, aby powiększyć


Pierwszego festiwalowego dnia 14 lipca br. wystąpi Marek Andrzejewski - autor, kompozytor, wykonawca piosenek. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów. Początkowo związany z teatrem „Gardzienice”, z teatrem „Grupa Chwilowa” i folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja”. Jako autor i wykonawca swoich piosenek zadebiutował w 1993 roku. Od samego początku twórczość Marka kojarzona jest z nurtem piosenki autorskiej - z Krainą Łagodności. W 1994 roku otrzymał Pierwszą Nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Nagrodę im. Wojtka Bellona przyznawaną śpiewającym autorom. Dwukrotnie zdobył Grand Prix i Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (w 1994 i 1997 roku). W 1995 roku razem ze znakomitymi muzykami z Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach utworzył siedmioosobową „Grupę Niesfornych”. Nagrał z nimi płytę „Trolejbusowy Batyskaf”. Wielokrotnie reprezentował środowisko Lubelskie na koncertach galowych Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Tego dnia wystąpi także Jakub Niedoborek, który należy do czołówki polskiej gitarystyki. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku szesnastu lat. Umiejętności gry na tym instrumencie kształcił pod kierunkiem prof. Kazimierza Szczebla w lubelskiej SM II st. oraz prof. Aliny Gruszki w Katowickiej Akademii Muzycznej. Ponadto brał udział w licznych lekcjach mistrzowskich i warsztatach prowadzonych m.in. przez: Manuela Barrueco, Huberta Käppela, Davida Tanenbauma, Jorge Morela. Równolegle do edukacji klasycznej, samodzielnie poznawał tajniki muzyki flamenco. Jako jeden z pierwszych polskich gitarzystów wykonywał recitale gitarowe w całości poświęcone tej sztuce. W maju 2008 roku, jako pomysłodawca i kierownik artystyczny projektu, dokonał wraz z zespołem Por Fiesta polskiego prawykonania Misa Flamenca Paco Peña.

Ciekawym wydarzeniem drugiego dnia, tj. 15 lipca będzie koncert inspirowany muzyką dawną. "AMOR CON CHORDES" to poznański zespół z zamiłowaniem i pasją wykonujący szeroko pojętą muzykę dawną. Grupę charakteryzuje bardzo ciekawe instrumentarium - oprócz instrumentów popularnych takich jak gitara, kontrabas czy skrzypce muzycy wykorzystują również lutnię, fidel, theorbę, cajon i wiele innych. Repertuar zespołu, w którego stałym programie znajdują się utwory takich mistrzów, jak Gaspar Sanz, Henry Purcell czy Turlough O'Carolan, wzbogacony jest o muzykę ludową celtycką i katalońską oraz autorskie kompozycje stylizowane na twórczości epoki renesansu. W składzie zespołu występują: Joanna Kreft, Bartłomiej Marusik, Henryk Kasperczak oraz Marcin Chenczke. Henryk Kasperczak jest absolwentem Królewskiego Konserwatorium w Hadze w klasie lutni Toyohiko Satoh i Akademii Muzycznej w Krakowie oraz muzykologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest wykładowcą Historycznych Praktyk Wykonawczych i gry na lutni w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz w Łodzi. Aktywnie współtworzy cykle koncertowe oraz projekty operowe w kraju i za granicą z wybitnymi solistami i orkiestrami. Na przestrzeni lat dokonał kilkudziesięciu nagrań studyjnych. Jako wykładowca i pedagog przewodzi kursom muzyki renesansowej, niejednokrotnie zasiada także w składzie jury. Grając na instrumentach historycznych uczestniczy również w działaniach muzyki współczesnej i rozrywkowej. W formacjach Amaryllis i Pospolite Ruszenie łączy muzykę dawną z rokiem progresywnym. Współpracując z Jackiem Kowalskim, Mirosławem Czyżykiewiczem i Bartkiem Marusikiem wprowadza lutnie w świat współczesnej piosenki z tekstem literackim. W projektach tych wykorzystuje lutnię, teorbę, pistalę, dudy, r’bę i saz. Joanna Kreft jest absolwentką prof. Marcina Baranowskiego w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Laureatka the Academie de Musique de Lausanne w klasie Pierra Amoyale oraz Anne Queffelec w 2015 r. W 2011 r. otrzymała dwie nagrody specjalne na XIV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Za zdobycie Grand Prix Master' Class &'Music' Festival w Pile w 2012 r.otrzymała nagrodę w postaci koncertów z polskimi orkiestrami. Laureatka m.in. Międzynarodowego Konkursu Młodych Skrzypków im. K. Lipińskiego i H. Wieniawskiego w Lublinie, Międzynarodowego Konkursu im. K. Szymanowskiego w Łodzi, programów stypendialnych "Młoda Polska" i "Jutting-Stiftung Stendal". Jako solistka grała m.in. z Orkiestrą Amadeus pod batutą Agnieszki Duczmal, Aukso pod batutą Marka Mosia, Feel'Harmony pod dyrekcją Bartłomieja Nizioła, Münchener Kammerorchester, Młodzieżową Narodową Orkiestra Armenii.

Natomiast trzeciego dnia w niedzielę 16 lipca br. również o godz. 19:00 będzie można usłyszeć Blues z Doliny Mississippi. Pomysł projektu opartego na archetypicznych bluesowych pieśniach zrodził się w głowie Puchowskiegopodczas pobytu w ojczyźnie bluesa - w Delcie Mississippi. Włóczęga szlakami takich artystów jak Son House, Robert Johnson czy Charley Patton dała  nowe, świeże spojrzenia na tę muzykę. Do współpracy zaprosił swojego przyjaciela, mistrza harmonijki i wokalistę z Bostonu - Keitha Dunna. Program koncertu oparty jest na wybitnych utworach, mniej znanych, ale stanowiących podwaliny bluesa. To co usłyszycie Państwo to kolaż bluesowych korzeni oraz tego co nazywamy "Słowiańską duszą".

PROGRAM

14.07.2017 r.  godz. 19:00

RECITAL PIOSENKI AUTORSKIEJ (Browar „Jedlinka”, ul. Zamkowa 8)

15. 07.2017 r.  godz. 19:00

AMOR CON CHORDES INSPIRACJE MUZYKĄ DAWNĄ  (Kościół przy ul. Jana Pawła II)

16.07.2017 r.  godz. 19:00

BLUES Z DELTY MISSISSIPPI (Park Północny, ul. Warszawska)


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/10190,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Wymieniają oświetlenie (28.02.2018 13:42)
» Bezpłatne wypożyczalnie rowerów elektrycznych (18.01.2018 14:13)
» Renowacja sieci (09.11.2016 00:08)
» Otwarcie zaplecza socjalnego (04.11.2016 22:36)
» Niespodzianka w Jedlinie-Zdroju (23.09.2016 22:31)
» Jedlina pokryta złotem (02.02.2016 21:54)

Słowa kluczowe: Jedlina-Zdrój  festiwal gitarowy  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.