« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Dożynkowe pierogi
06.09.2017 09:38 / odsłon: 1391 / komentarzy: 0
Sołectwo Witków zwycięzcą na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Wśród uczestników startujących w Festiwalu Pieroga wygrali: Pierogowa Chata (profesjonaliści) Przedszkole z Czarnego Boru (instytucje i organizacje) oraz  Malwina Lutkiewicz (amatorzy).

Kliknij, aby powiększyć


Tegoroczne obchody dożynkowe rozpoczęły się mszą świętą w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze. Mszy przewodniczył proboszcz ks. Paweł Oskwarek, a kazanie wygłosił proboszcz parafii z Witkowa ks. Janusz Ospa. Po mszy świętej barwny korowód dożynkowy przeszedł ulicami Czarnego Boru na stadion sportowy. Uroczystości na stadionie rozpoczęły się od Misterium Chleba, podczas którego Starostowie tegorocznych dożynek Mariola i Krzysztof Barnachowie przekazali wójtowi gminy Adamowi Góreckiemu symboliczny bochen chleba, który następnie został podzielony pomiędzy wszystkich zebranych na stadionie. – Chleb nigdy się nie znudzi, nie narzekamy na jego smak, ciężko na niego pracujemy i to właśnie chleb daje najwięcej siły. Bez ciężkiej pracy nie będzie chleba, dlatego mimo, iż dzisiejsze święto jest świętem rolników, to każdy kto pracuje na chleb jest dzisiaj gospodarzem. Bez pracy nie ma chleba – podkreślił wójt Adam Górecki dziękując jednocześnie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych gminnych dożynek. Wójt przywitał przybyłych na czarnoborskie święto gości, wśród nich parlamentarzystów, władze powiatu wałbrzyskiego i kamiennogórskiego, jak również wójtów i burmistrzów sąsiednich gmin.Następnie sołectwa zaprezentowały swoje wieńce dożynkowe w konkursie na najpiękniejszy wieniec. Komisja w składzie: ks. Paweł Oskwarek, poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka, oraz Magdalena Szczurowska – asystent minister oświaty Anny Zalewskiej, oceniali nie tylko pomysł i estetykę wykonania wieńców, ale także sposób jego prezentacji i zdecydowali, iż pierwsze miejsce w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w tym roku należy się sołectwu Witków. Wyróżnienia otrzymało sołectwo Borówno i sołectwo Jaczków, a nagrodę specjalną Wójta Gminy Sołectwo Czarny Bór. Następnie komisja w składzie wicestarosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski, dyrektor GZSPzP Anna Dziewit i ks. Piotr Żukowski wyłoniła zwycięzców konkursu na najsmaczniejsze pierogi. Wśród profesjonalistów wygrała Pierogowa Chata, drugie miejsce zajęła Stołówka z Czarnego Boru a trzecie Hotel Maria. W kategorii instytucje i organizacje wygrało Przedszkole z Czarnego Boru, drugie miejsce zajął UKN Melafir, a trzecie Klub Seniora z Witkowa. Wśród amatorów bezkonkurencyjna okazała się kolejny raz Malwina Lutkiewicz (z d. Pogwizd), drugie miejsce zajęła Wiesława Wilk, a trzecie Sylwia Piksa. Zebranym na stadionie swymi występami umilały czas zespoły Janicki, Grzędowianki i Radość. Dzieci e bawiły się w sianie oraz na dmuchańcach i innych przygotowanych dla nich atrakcjach. O godzinie 20:00 rozpoczął się występ gwiazdy wieczoru, zespołu Claudi, a po występie atrakcją był pokaz sztucznych ogni. Świetne humory dopisywały i zebrani na stadionie świętowali do późnych godzin nocnych. 


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/10245,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powitali lato (03.07.2018 10:58)
» Dobry występ biathlonistów (01.02.2018 15:17)
» Łamało drzewa, zrywało dachy (20.01.2018 22:01)
» Orkiestrowy debiut (18.01.2018 11:18)
» Dobry występ biathlonistów (18.01.2018 10:57)
» Czarny Bór z nartorolkostradą (21.11.2017 12:03)

Słowa kluczowe: Czarny Bór  dożynki  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.