« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Dofinansowania dla MŚP
18.09.2017 11:56 / odsłon: 1959 / komentarzy: 0
Przedsiębiorcy z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorców mogą otrzymać dofinansowania na usługi doradcze.  Można pozyskać nawet 12 tys. zł. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego podpisał cztery umowy z Dolnośląską Instytucją Pośredniczącą na realizację projektów grantowych na terenie Dolnego Śląska.

Kliknij, aby powiększyć


„Nowa era biznesu – doradztwo dla przedsiębiorców” – pod takim hasłem prowadzony jest nowy program ułatwiający dostęp do szerokiego wachlarza usług doradczych. Przedsiębiorca może aplikować o udzielenie grantu poprzez złożenie w FRW wniosku z zapotrzebowaniem na określoną usługę doradczą. Granty są przekazywane w formie refundacji poniesionych wydatków. Maksymalny pułap dofinansowania usługi doradczej jest na poziomie 85%. Wykonawcami specjalistycznych usług doradczych są wyłącznie Instytucje Otoczenia Biznesu (inne niż FRW). - To zupełnie nowa forma wsparcia, jaką proponuje przedsiębiorcom Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.  Niesie ze sobą wspaniałe możliwości rozwoju dla firm. Maksymalny limit wsparcia dla jednego grantobiorcy to 12 000,00 zł, natomiast minimalne wsparcie wynosi 4 250 zł – wyjaśnia Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. Granty będą przyznawane na sfinansowanie wydatków dot. zakupu specjalistycznej usługi doradczej, która nie ma charakteru ciągłego ani okresowego, ani nie jest związana ze zwykłymi kosztami operacyjnymi przedsiębiorstwa, takimi jak rutynowe usługi doradztwa podatkowego, regularne usługi prawnicze lub reklama. W ramach programu możliwe jest dofinansowanie usług doradczych m.in. w następujących kierunkach: - wsparcie początkowej fazy rozwoju firmy (np. opracowanie biznesplanu, strategii rozwoju przedsiębiorstwa, monitorowanie biznesu), uzyskiwania i odnawiania certyfikatów zgodności dla wyrobów, usług, surowców, maszyn i urządzeń, projektowania, wdrażania i doskonalenia systemów zarządzania jakością i zarządzania środowiskowego, wykorzystania zaawansowanych technologii informatycznych i doradztwo IT, specjalistycznych instrumentów zarządzania i mapowania ryzyk w organizacji oraz tworzenia strategii zarządzania ryzykiem, doradztwa prawno-podatkowego oraz marketingowego związanego z rozwojem przedsiębiorstwa na rynku. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego w ramach projektu zaplanował wsparcie merytoryczne dla przedsiębiorców, w zakresie dotyczącym wstępnej oceny możliwości dofinansowania usługi, wpisywania się MŚP i jego pomysłu w warunki konkursu, pomocy w przygotowaniu dokumentacji aplikacyjnej, przez doradców posiadających niezbędne kwalifikacje.

Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/10254,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  Fundusz Regionu  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.