« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Uniwerystet w Czarnym Borze
10.10.2017 12:50 / odsłon: 1075 / komentarzy: 0
W Czarnym Borze uroczyście zainaugurowano rok akademicki 2017/2018 oraz podpisano Akt Założycielski Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Kliknij, aby powiększyć


Czarnoborscy żacy złożyli uroczyste ślubowanie, które odczytał dr Jerzy Tutaj i odebrali z rąk wójta Adama Góreckiego indeksy. Hymn studencki „Gaudeamus igitur” wyśpiewał chór z Sudeckiego UTW w Wałbrzychu. Jak na każdej inauguracji roku akademickiego nie zabrakło również wykładu inauguracyjnego, który wygłosił do zebranych dr Jerzy Tutaj, a na zakończenie uroczystości czekał na wszystkich specjalnie przygotowany na tę okazję tort. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania przez zebranych hymnu narodowego. Następnie wójt gminy przywitał zaproszonych gości. -  To wielki dzień dla naszej Gmin - Gminy ludzi z pasją -  jak głosi nasze hasło. I rzeczywiście to prawda, bo dzięki Wam, seniorom z pasją, mogliśmy utworzyć kolejną instytucję jaką jest UTW i uroczyście świętujemy dziś jego otwarcie. Cieszę się, że tu jesteście, że myślicie o sobie i nie pozostajecie tylko na wyłączność pomocy dla Waszych dzieci i wnuków – mówił podczas uroczystości wójt Adam Górecki, główny pomysłodawca utworzenia UTW . Pomysł utworzenia UTW zrodził się dwa lata temu. Przez ten czas zbierane były informacje na temat takiej formacji oraz prowadzone konsultacje z różnymi instytucjami i osobami.  – Najbardziej martwiliśmy się czy znajdą się chętni na taką propozycję aktywności. Teraz wiemy, że to był doskonały pomysł. Do wczoraj mieliśmy zapisanych 48 studentów, ale jeszcze dziś, przed samą inauguracją, zapisały się kolejne osoby więc na daną chwilę nasz UTW ma już pond 50 słuchaczy – cieszy się Renata Chruszcz  dyrektor Biblioteki+Centrum Kultury w ramach którego UTW będzie działać. Wciąż można jeszcze dopisać się do listy studentów. Zajęcia będą zróżnicowane i będą dotyczyć wielu dziedzin, m.in. psychologii, zdrowia, kultury i sztuki, ale także będą to zajęcia ruchowe. - Jesteśmy wciąż młodzi i ważni. Nie poświęcajmy się tylko dla naszych dzieci i wnuków. Zróbmy coś dla siebie i nie liczmy godzin i lat – powiedziała wybrana podczas spotkania organizacyjnego na starościnę grupy Zofia Bąk. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również członków komitetu założycielskiego UTW, którzy podczas uroczystości  złożyli swoje podpisy na Akcie Założycielskim. W skład komitetu założycielskiego wchodzą: Adam Górecki – wójt gminy i główny pomysłodawca utworzenia UTW, dr Jerzy Tutaj – wykładowca Politechniki Wrocławskiej i główny konsultant przy utworzeniu czarnoborskiego UTW, Renata Chruszcz – dyrektor Biblioteki+Centrum Kultury, Ks. Paweł Oskwarek – proboszcz parafii Czarny Bór, Krystyna Stawiarska – wiceprzewodnicząca Rady Gminy Czarny Bór, Anna Dziewit – Dyrektor Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Edyta Śpiewak – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, Iwona-Horabik Ostrowska – lekarz medycyny z przychodni w Czarnym Borze, Jarosław Janik – Lider Zespołu „Janicki”, Ewa Czaplicka – prezes Stowarzyszenia „Atrakcyjni”.

Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/10276,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Powitali lato (03.07.2018 10:58)
» Dzieci mają już swoje miasteczko! (03.07.2018 10:53)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)

Słowa kluczowe: Czarny Bór  uniwersytet    
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.