« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Biuro Strefy w Opolu
09.11.2017 10:53 / odsłon: 2227 / komentarzy: 0
W Opolu uruchomione zostało zamiejscowe biuro Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”, które zajmie się obsługą przedsiębiorców działających na terenach strefy oraz pozyskiwaniem nowych inwestycji w województwie opolskim. Zamiejscowa jednostka strefy znajduje się w biurowcu przy ulicy Spychalskiego 1a, w odległości około 4 km od terenów inwestycyjnych WSSE.    

Kliknij, aby powiększyć


Opolskie biuro zajmie się kompleksową obsługą przedsiębiorców, oferując pomoc w kontakcie z administracją i gestorami mediów, uzyskaniu niezbędnych zezwoleń, poszukiwaniu kooperantów i poddostawców dla firm strefowych oraz budowaniu relacji ze szkołami i uczelniami wyższymi. Zamiejscowe biuro wpłynąć ma również na bardziej zrównoważony rozwój całego regionu. - WSSE jest w czołówce najprężniej rozwijających się stref w Polsce. Ta dynamika miała wpływ na decyzję o ponownym uruchomieniu zamiejscowego biura – podkreślała podczas otwarcia Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. - Strefa na Opolszczyźnie służyć ma zrównoważonemu rozwojowi całego regionu. To cel, który postawiliśmy sobie w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Oddziaływanie strefy wykraczać będzie także poza duże ośrodki miejskie, również tam, gdzie fundusze europejskie nie trafiały szerokim strumieniem w ostatniej perspektywie finansowej – tłumaczyła wiceminister.

- Chcemy, aby zamiejscowe biuro stało się miejscem, które realnie oddziałuje na opolską gospodarkę, nie tylko poprzez pomoc w lokowaniu dużych inwestycji w regionie, ale także oferując wsparcie małym i średnim, lokalnym przedsiębiorcom. Nasza uwaga będzie skupiona również na obszarach, które nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem inwestycyjnym – dodaje Krzysztof Drynda, wiceprezes WSSE  Obecnie w województwie opolskim statusem wałbrzyskiej strefy objętych jest ponad 800 ha terenu, z czego blisko 300 zostało już zagospodarowanych. Prowadzi na nich działalność 34 przedsiębiorców, którzy zainwestowali 3 mld złotych i zatrudniają ponad 4700 osób. Wśród nich znalazły się m.in.: Mondelez, ifm ecolink, Pasta Food Company, Polaris, Global Steering Systems, Henniges Automotive, Skamol czy Hongbo Clean Energy. Tylko w podstrefie Opole powstaje obecnie 6 kolejnych inwestycji. - Rząd przykłada duża wagę do rozwoju Opolszczyzny, czego dowodem jest między innymi powiększenie terenu działalności strefy w tym województwie. Są jednak obszary, które nadal wymagają szczególnej pracy, takiej jak wzmacnianie impulsów wpływających na wzrost inwestycji. To podstawowe przyczyny, dla których zdecydowaliśmy się na ponowne uruchomienie biura. – tłumaczył Maciej Badora, prezes strefy. Od lipca 2016 roku w granice wałbrzyskiej strefy zostało włączonych 7 nowych podstref w trzech województwach. Tylko na Opolszczyźnie teren objęty statusem strefy zwiększył się o ponad 20%. (ok. 150 ha gruntów). Poszerzono podstrefy w Opolu, Prudniku, Otmuchowie, Skarbimierzu i Kluczborku oraz utworzono nową podstrefę w Brzegu. Uruchomienie zamiejscowego biura sprzyja zachowaniu przyjętych przez spółkę standardów obsługi inwestora. 


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/10295,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Opole  Wałbrzych  WSSE  biuro  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.