« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Nagrody Zamku Książ wręczone
29.11.2009 00:28 / odsłon: 1796 / komentarzy: 1
Dyrekcja Zamku Książ wybrała społeczników regionu wałbrzyskiego, człowieka III wieku i najlepszym studentom. Kapituła wybrała również przyjaciela największej atrakcji turystycznej Wałbrzycha.

Kliknij, aby powiększyć
fot. (UM Wałbrzych) Laureaci nagrody Zamku Książ
fot. (UM Wałbrzych) Laureaci nagrody Zamku Książ
Laureatami poszczególnych kategorii zostali: Najlepszy Społecznik regionu wałbrzysko – świdnickiego: Ks. prałat Józef Molenda, od 1968 r. twórca i proboszcz parafii w Głuszycy, uznany w środowisku autorytet i przewodnik wspólnoty wiernych, inicjator wielu przedsięwzięć służących społeczności gminy Głuszyca oraz Paweł Bobrowski licealista (lat 18), od 5 lat przy współpracy z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu i organizuje zbiórki krwi, do tej pory zebrał 180 l krwi, twórca internetowego serwisu „Krew darem życia . Za najbardziej aktywnego człowieka III wieku regionu wałbrzysko – świdnickiego uznano: Mikołaja Nowosada, młodego duchem 90-latka, aktywnego uczestnika życia społecznego w Świdnicy i w Żarowie, członka Świdnickiego Uniwersytetu III Wieku i Związku Emerytów i Rencistów, który swoje działania podejmuje z myślą o ludziach obdarowuje innych bezinteresownie swoją pasją fotografowania i ogrodnictwa, a także Leszka Solarka, od 1980 r. prezesa Stowarzyszenia Współpracy Polska Wschód Oddział w Wałbrzychu, członka Wałbrzyskiej Rady Pożytku Publicznego, od wielu lat promującego współpracę kulturalną ze Wschodem, inicjator a wielu imprez artystycznych. Najlepszymi studentami regionu wałbrzysko – świdnickiego zostali: Kamila Świeży, studentka pedagogiki na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu (specjalność pedagogika opiekuńczo wychowawcza) - wysoka średnia ocen, duże doświadczenie w wolontariacie, Kamilę Łohunko, studenta filologii polskiej na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu (specjalność – redaktor – wydawca, dziennikarstwo i komunikacja społeczna), starostę roku i zastępcę Samorządu Studenckiego PWSZ AS, twórcę filmów konkursowych o Wałbrzychu, Annę Kuskę, studentkę Politechniki Wrocławskiej Zespołu Zamiejscowych Ośrodków Dydaktycznych w Wałbrzychu -Wydział Mechaniczny (kierunek: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji), jedną z najlepszych studentek uczelni, czynnie uczestniczącą w działalności Samorządu Studenckiego i Bartosza Wojtówa, studenta Politechniki Wrocławskiej Zespołu Zamiejscowych Ośrodków Dydaktycznych w Wałbrzychu - Wydział Mechaniczny (kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji), jednego z najlepszych studentów uczelni, czynnie uczestniczącego w życiu uczelni. Nagrodę zamku i tytuł Przyjaciela Zamku otrzymał Józef Wiłkomirski, wieloletni dyrektor Filharmonii Wałbrzyskiej, od wielu związany z zamkiem, zawsze chętny do pomocy i angażujący się w życie kulturalne Książa m.in. współorganizator corocznego Bożego Narodzenia w Zamku Książ oraz firmę EuroFlora 2004, od lat współpracującą z Zamkiem Książ przy organizacji cyklicznych imprez takich jak Festiwal Kwiatów i Sztuki oraz Dary Jesieni w Zamku.

Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/1035,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Wyjątkowy koncert w Zamku Książ (29.05.2018 14:21)
» Wałbrzych szykuje się do grania (08.01.2018 10:49)
» Na ratunek Kubusiowi (10.08.2017 12:53)
» Coraz bliżej udostępnienia podziemi (31.05.2017 23:36)
» Poszukują piłkarskich diamentów (14.07.2016 01:21)
» Skończyło się na strachu – zdjęcia/film (26.05.2016 22:22)

Słowa kluczowe: Walbrzych  Zamek Książ  nagrody  
Wasze opinie:
dodał(a): ~benk / 29.11.2009 14:40
A społecznik Ryszard NOWAK to co?
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.