« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Dzień milczenia w Wałbrzychu
26.04.2010 01:47 / odsłon: 1658 / komentarzy: 34
To była pierwsza, ale jak zapowiadają organizatorzy nie ostatnia, tego typu akcja w naszym mieście. "Dzień milczenia" miał na celu poruszyć problem nietolerancji i uprzedzeń nie tylko seksualnych mniejszości. 

Kliknij, aby powiększyć


„Zrozum moje powody nieodzywania się dzisiaj. Biorę udział w Dniu Milczenia, który jest protestem przeciw milczeniu, w jakim lesbijki, geje, osoby biseksualne, transseksualne i im przychylne są zmuszone pozostawać w milczeniu. Ta cisza jest echem ich milczenia, które jest spowodowane prześladowaniem i dyskryminacją. Pomyśl o głosach, których dzisiaj nie słyszysz. Co Ty zamierzasz zrobić, żeby przerwać milczenie" - ulotki takiej tresci rozdawali w sobotę młodzi ludzie, którzy na rynku protestowali przeciwko homofobii.

RQP

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/1900,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Spełnią marzenia dzieci (29.07.2014 16:05)
» Koszenie po wałbrzysku? (28.07.2014 21:18)
» Ten pies miał szczęście (28.07.2014 19:03)
» Przeżyją przygodę życia (28.07.2014 18:19)
» Przed inauguracją niższych lig (26.07.2014 13:03)
» Żądają wyjaśnień w sprawie zamknięcia basenu (26.07.2014 12:27)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  dzień milczenia  geje  lesbijki  
Wasze opinie:
dodał(a): ~luźna łyda / 26.04.2010 07:37
Precz z gejami i lesbami! WON!!!
dodał(a): ~ciekawy / 26.04.2010 08:22
A dlaczego nie było sprzeciwu wałbrzyszan?
dodał(a): ~Di / 26.04.2010 08:54
Luźna łyda, ty jesteś nienormalny, co Ci oni przeszkadzają, kurwa płacą podatki, płacą więc mogą żyć w tym państwie i społeczeństwie. I jakbyś troszkę znał historię to wiesz filozofowie którzy położyli podwaliny pod naszą europejską kulturę też byli gejami np. Arystoteles, Pitagoras, Platon. A ty niestety masz sieczkę zamiast mózgu za dużo do kościółka śmigasz ale tam też są geje.
dodał(a): ~ciekawe / 26.04.2010 12:14
ten w bialej koszuli wcale nie wyglada na geja wiec odpowiedzcie sobie sami czy w srod spoleczenstwa naszego moze byc wiecej gejow a no moze byc bo na pierwszy rzut oka wcale nie widac ze to gej wiec po co wy sie udzielacie niech sobie zyja
dodał(a): ~~pq~ / 26.04.2010 13:35
mi osobiści nie przeszkadzają jako tacy homoseksualiści ale jak widze gościa w klapeczkach, w obcisłych spodeneczka i różowej koszulce to mi się pięśc sama zaciska ;]
dodał(a): ~bodzio / 26.04.2010 16:49
Wspaniała inicjatywa , oby takich więcej. Tylko mam prośbę do orgazniatorów , niech powiadamiają o kolejnych takich działaniach , wtedy będzie nas więcej!
Czy jesteście z jakieś organizacji? Proszę o odpowiedź.
dodał(a): ~piatek33 / 26.04.2010 18:49
Dzień Milczenia planowo miał się odbyć 17 kwietnia, ale z powodu żałoby został w ostatniej chwili przesunięty, stąd mało informacji o tym wydarzeniu. Pojawiły się one tylko na facebooku i stronach LGBT. Organizatorzy: Grupa Wolontariuszy KPH w Wałbrzychu. Kontakt: piatek33@gmail.com
dodał(a): ~as / 26.04.2010 20:26
każdy robi taką inicjatywę na jaką ma ochotę. PG nie złość się tak bo ci żyłka pęknie - ich sprawa jak się ubierają, póki nie łapie Cię za tyłek to nie Twoja sprawa. Luźna łyda wyluzuj co masz do odmienności - jesteś pewnie zakompleksiony, że przeszkadzają Ci inni. Od razu uprzedzam jestem 100% hetero, i myślę i dlatego nie jestem homofobem. pozdrawiam innych i kolorowych :)
dodał(a): ~DO PIATKA33 / 26.04.2010 20:48
siema piatek33 jak tam po marszu na fotce widac kawalek patwierczoka hehe pozdro od ARE
dodał(a): ~piatek33 / 26.04.2010 20:58
A no widzisz udało się ;] Tyle stresu... xD Ale fajnie, było nas 17 osób, super kontakt z policją, ludzie przychylni, atmosfera super, ogólnie było ekstra :) Już myślimy o następnym happeningu ^^
dodał(a): ~do piateka33 / 26.04.2010 21:26
a widzisz ja czasu nie mialem hehee ale dzis wejde na Fel
dodał(a): ~Funia / 26.04.2010 21:27
Najkrótszy dowcip o gejach ?

Ten tego.
dodał(a): ~eX / 26.04.2010 21:33
Ten w bialej koszuli to jest chyba boxer. Tak mi sie wydaje.
dodał(a): ~do piatek33 / 26.04.2010 22:14
piatek33 czy ty masz tez problemy na fel mi loguje i potem Gateway Time out nie darady dalej wejsc
dodał(a): ~kibic / 27.04.2010 10:04
A co na to kibice? W innych miastach ostro sprzeciwiają się takimi "inicjatywom". Dlaczego w Wałbrzychu nie pojawili się wyrazić swój sprzeciw? Proponuję aby następnym razem przerwać to milczenie głośnym sprzeciwem.
dodał(a): ~do kibic / 27.04.2010 11:57
wiesz ile jest w walbrzychu gejow i les oraz bisexualnych nawet o tym nie wiesz , i to nie sa poprzebierani w sukienki tylko tacy co na silownie chodza trenuja rozne sztuki walki
dodał(a): ~kibic / 27.04.2010 14:41
Nie uskuteczniaj takiej słabej propagandy. Akurat jak widać na załączonym obrazku to nie są geje i lesbijki tylko banda lewaków, która dostaje pieniądze aby "bronić" środowiska homoseksualne, które najczęściej nawet tego nie chcą. Żyją sobie i nie potrzebują rozgłosu. A lewactwo trzeba tępić, bo jak widać w Wałbrzychu się coraz bardziej rozrasta. Kibice we Wrocławiu, Krakowie czy Warszawie nie raz pokazali co sobie myślą o promocji homoseksualizmu.
dodał(a): ~piatek33 / 27.04.2010 15:26
Nie banda lewaków, tylko wolontariusze KPH. Dwa- nikt nie dostaje za nic kasy, nasz własny czas, nasza własna inicjatywa, nasze własne środki i nasza praca do przygotowania tego. Poza tym, o jakiej promocji homoseksualizmu mówisz? Co to, wyprzedaż? Sorry, ale chyba nikt na nasz widok nie postanowił ot tak sobie zostać gejem albo lesbijką... Chyba że masz inne zdanie na ten temat, ale w takim razie Tobie też nie radzę patrzeć na te zdjęcia, bo też się zarazisz i staniesz się gejem... xDD
dodał(a): ~Do kibic / 27.04.2010 15:41
Kibice w tym dniu byli na wyjeździe w Głogowie;)
dodał(a): ~joł / 28.04.2010 00:38
i całe szczęście dla gejuchów że kibice pojechali na mecz...
dodał(a): ~Kibic / 28.04.2010 09:18
A wolontariusze nie mogą mieć poglądów lewicowych? Szef Kampanii Przeciw Homofobii - Robert Biedroń, działacz SLD. Zwracam się do wszystkich środowisk, które sprzeciwiają się nachalnej homoseksualnej propagandzie, aby następnym razem jasno i dosadnie wyraziły swój sprzeciw. Wałbrzych - bastion normalności!
dodał(a): ~piatek33 / 28.04.2010 23:42
Biedroń ani nie jest szefem KPH, ani nie należy do SLD. Tyle w tym temacie...
dodał(a): ~madzik / 05.05.2010 11:16
kibic jak widzisz nikt nie za klocil nam akcji bo nikomu nie przeszkadza to ze robimy cos dobrego
dodał(a): ~Biała koszula / 26.05.2010 17:47
A kto powiedział, że ten w białej koszuli jest w ogóle gejem???? lubię się udzielać i tyle. ;)
dodał(a): ~ewelina / 14.06.2010 17:38
luźna łyda jak ci sie nie podoba to po co tu wchodzisz.. widocznie tez masz ciągotki.. oby wiecej takich akcji
dodał(a): ~Biała koszula / 16.06.2010 12:10
a ja powiem jedno KPH za mało ma pieniędzy na organizacje takich akcji
dodał(a): ~obserwator / 22.07.2010 20:11
Ty w białej koszukce, powiadasz że robisz to dla własnej satysfakcji? czlowieku kogo Ty oszukujesz? Jestem z branzy i widze że żeś Niezły Gej, tyle że pewnie schowany w szafie przed raodzina a tu rrżniesz jażąbka. Fajnie ze rozwija sie w naszej spolecznosci godność i chęć udowodnienia ludzia ze jestesmy NORMALNI!!
dodał(a): ~piatek33 / 10.08.2010 21:45
Ty z "branży", to że ktoś bierze udział w dniu milczenia tzn. że siedzi w szafie i tylko wśród znajomych pokazuje, że jest "swój"? Sorry, ale tak się składa, ze ja to wszystko organizowałem i od 2 lat jestem wyoutowany...
dodał(a): ~obserwator / 12.08.2010 11:57
Jurek ja do Ciebie nie pisze tylko do goscia w bialej koszuli.
dodał(a): ~Biała koszula / 06.09.2010 13:51
A ty BORT się nie udzielaj!
dodał(a): ~PARTNER / 03.10.2010 17:21
Panie obserwatorze wszyscy wiemy jakim jesteś pedałem i wg. puszczasz się a gadasz, że to robią inni
dodał(a): ~AK / 17.10.2010 21:19
każdy ma prawo życ tak jak się mu podoba o ile nie krzywdzi tym nikogo, a lesbijki czy geje nikomu krzywdy nie robią... więc o co tyle szumu?
dodał(a): ~Michealpn / 13.05.2014 00:42
what is the best 10 inch tablet for the money cytotec online cheap doctor who coloring book