« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» (P)ostawil(i) na Zieliń(S)kiego
16.06.2011 12:45 / odsłon: 2399 / komentarzy: 6
Jest najmłodszym kandydatem w wyścigu o fotel prezydenta Wałbrzycha. Były radny powiatu wałbrzyskiego i organista w kościele, obecny doktorant. Kamil Zieliński został oficjalnie kandydatem wałbrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości na urząd gospodarza naszej gminy.

Kliknij, aby powiększyć


Ma 28 lat. Skończył studia ekonomiczne. Niebawem będzie bronił doktorat. W PiS-ie od 2003 roku. Do polityki wszedł mocniej, gdy otrzymał w poprzedniej kadencji mandat radnego powiatu wałbrzyskiego. Teraz postawił poprzeczkę znacznie wyżej. Zdecydował się kandydować na urząd prezydenta miasta. Błogosławieństwo otrzymał już od samego prezesa. Szefem jego sztabu została posłanka Anna Zalewska. - Wierzę, że wygram. Mam konkretny plan dla miasta i mieszkańców - mówił w środę na specjalnej konferencji prasowej. Zapewnia, że ma „świeże" spojrzenie na Wałbrzych. Nie boi się otwarcie krytykować i wytykać błędów. Zaczął od Romana Szełemeja, pełniącego obecnie obowiązki prezydenta nazywając jego działania typowo „pod publiczkę". - Jako gospodarz będę chciał uporządkować w pierwszej kolejności sprawę miejskiej logistyki. Mam tu na myśli zarówno przepływ ładunków towarowych jak i osób. Nie może być tak, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które świadczy usługi transportu zbiorowego poddawane jest ciągłym kontrolom, a prywatni przewoźnicy jeżdżą praktycznie bezkarnie - mówi wprost. Kolejne jego zastrzeżenia budzi funkcjonowanie Miejskiego Zarządu Budynków. - Przez błędy i opieszałość urzędników wałbrzyszanie płacą na przykład zaległości czynszowe, które zgodnie z prawem uległy przedawnieniu. W praktyce wygląda to bowiem tak, że regulują zaległe zobowiązania popadając w kolejne długi - podkreśla Kamil Zieliński. Jako trzeci punkt swojego programu stawia sobie za cel pomoc lokatorom Wałbrzyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Jego zdaniem ci wałbrzyszanie zostali pokrzywdzeni wskutek niekorzystnych umów i zapisów. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości ma wątpliwości co do samofinansowania się spółki Aqua - Zdrój. - W tego typu inwestycjach potrzebne jest wsparcie sponsorów. Nie wierzę, że puste szatnie będą w stanie przynosić dochód temu kompleksowi - mówi Zieliński.

Wyścig rozpoczęty

Oprócz Kamila Zielińskiego swoich kandydatów wystawią pozostałe ugrupowania. Wciąż nie wiadomo kto będzie reprezentował Platformę Obywatelską. Czy kandydatem największej partii w Polsce będzie Roman Szełemej? Sojusz Lewicy Demokratycznej wybierze najprawdopodobniej pomiędzy Markiem Dyduchem, a Dariuszem Lendą. Do gry na pewno włączą się również Mirosław Lubiński oraz Patryk Wild. Ten pierwszy wygrał z Piotrem Kruczkowskim I turę. Na wniosek tego drugiego powtórzono 7 sierpnia dojdzie do powtórki wyborów prezydenckich. Swoje ugrają zapewne pozostali kandydaci: Andrzej Zibrow oraz Bogusława Czupryn. Oboje niezależni. Kto z nich obejmie władzę w mieście? To zależy już wyłącznie od Państwa głosów. Do urn pójdziemy 7 sierpnia. W tym dniu powinniśmy poznać nazwisko zwycięzcy lub dwóch osób, które spotkają się w dogrywce.


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/3759,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  PiS  Kamil Zieliński  wybory  prezydent  kandydat  
Wasze opinie:
dodał(a): ~Andrzej / 19.06.2011 11:48
Proponuję wybierać na prezydenta naszego miasta z grona rodowitych Wałbrzyszan . Dość spadochroniarzy i ludzi przywożonych w teczkach . No i na dodatek ludzi czychających tylko na stołek . A już na pewno nie głosujmy na ludzi ciągle opluwających nasze miejscowe społeczeństwo jak i sam Wałbrzych . Przykładem to jest właśnie Pan Wild a teraz juz zaczyna opluwać innych ludzi / czytaj P. Szełemej/ pan Zieliński . Dwaj spadochroniarze chcący żerować na naiwnych . Wybierajmy Pana Szełemeja a również niech to będzie Pan Lubiński . Tyle na temat wyborów .
dodał(a): ~carbon / 24.06.2011 21:18
A kto to jest, czy my zawsze musimy działać jak w jakimś matrixie?
Lubiński -on jest naszym faworytem. Spadochroniarz Zieliński niech wraca do Wrocławia razem z Wildem
dodał(a): ~roman / 28.06.2011 10:15
No , no Pan Zieliński na Placu przy zegarze na Piaskowej Górze wystawil namiot i usadowił tam kilku staruszków aby głosili jego prawdy i zachęcali do głosowania na niego . Ale młody i przedsiebiorczy . Zenada . Nie wiadomo czy płakać czy smiać sie . Ludzie zobaczcie jak oni nas traktują . Ciemny lud wszystko kupi . Ale my Wałbrzszanie tego gów... nie kupimy . Panie Zieliński odwal sie Pan od Wałbrzycha i przyspawaj się Pan np: w Swiebodzicach , Strzegomiu itp , jak Panu pozwolą . Piszę te słowa na poważnie . Urodzony Wałbrzyszanin i zauroczony swoim miastem . Wałbrzych pięknieje z dnia na dzień . Według Wilda i innych jeszcze nawiedzonych nic się w Wałbrzychu nie robi ??? Czy aby ??
dodał(a): ~joanna / 29.06.2011 07:28
Gratuluję i popieram Pana Kamila, mam nadzieję, że Wałbrzyszanie obudzą się i dokonają słusznego wyboru. Głosujmy na Prawo i Sprawiedliwość , przynajmniej w Wałbrzychu!
dodał(a): ~asia / 29.06.2011 07:29
Ludzie obudźcie się i postawcie na świeżego polityka, a nie upolitycznionych ramoli
dodał(a): ~Olek / 29.06.2011 12:33
Jak on ma być prezydentem, takim samym jakim jest nauczycielem akademickim, robiacym doktorat, to ja dziekuje i wspolczuje miastu!
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.