« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Gotowy do drogi
09.02.2012 01:31 / odsłon: 2216 / komentarzy: 5
Twoje auto nie chciało odpalić? Wieczorem wyjmujesz akumulator? A może sąsiad pomagał uruchomić Ci pojazd za pomocą kabli podłączonych do swojego auta? Krzysztof Stasiak z Perfect Service w Świdnicy wyjaśnia nam jak przygotować samochód do zimy, aby ustrzec się kłopotów.

Kliknij, aby powiększyć


- Jak skutecznie przygotować nasze auta, do tak niskich temperatur? Na co zwracać szczególną uwagę?

- Przed nadejściem zimy i pierwszych fal mrozu koniecznie należy sprawdzić odporność płynu układu chłodzenia na zamarzanie. Należy skontrolować i ewentualnie wymienić filtr paliwa. Nagromadzona w nim woda może zamarznąć skutecznie blokując dopływ paliwa.

 

- Czy metoda odpalania na hol lub za pomocą kabli jest dobra? Czy można ją stosować w przypadku każdego pojazdu?

- Takie metody odpalania można uznać za dobre tylko pod jednym względem - udaje się uruchomić samochód który sam nie był w stanie sobie z tym poradzić. Obydwie metody są niestety doraźne i można je zastosować tylko wtedy gdy ktoś nam pomoże. Sami możemy być bezradni. Jeżeli chodzi o holowanie pojazdów jest kilka wyjątków czyli samochody z automatyczną skrzynią biegów. Ich producenci zabraniają holowania samochodu chyba, że są holowane na podnośniku i oś napędzana nie ma styku z nawierzchnią. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia automatycznej skrzyni biegów. Druga grupę samochodów, których producenci odradzają holowanie, stanowią pojazdy z napędem na cztery koła. Aby je holować należy „rozpiąć" napęd na cztery koła w przypadku stałego napędu holowanie na lince jest nie możliwe. Uszkodzić można centralna przekładnię. Trzecia grupa pojazdów - co do holowania których producenci mają zastrzeżenia - to samochody z zawieszeniem hydropneumatycznym. Takie pojazdy w momencie kiedy silnik nie jest uruchomiony mają bardzo mocno zmniejszony prześwit. Grozi to poważnym uszkodzeniem zawieszenia i systemu hydropneumatycznego.

 

- Czy zimą powinno się używać różnego rodzaju uszlachetniaczy?

- Podstawową rzeczą, którą powinniśmy zrobić to upewnienie się, że na stacji, na której tankujemy w okresie zimowym, sprzedawane jest paliwo o odpowiednich parametrach czyli tak zwane paliwo zimowe. Można poprosić na stacji paliw o okazanie kartę charakterystyki paliwa sprzedawanego aktualnie. Jeżeli chodzi o dodatki i uszlachetniacze do paliw nikt naukowo nie potwierdził ich zbawiennego wpływu na silnik lecz preparaty zawierające związki absorbujące cząsteczki wody na zimę a zwłaszcza przy siarczystych mrozach mogą nam pomóc i zaoszczędzić zmartwień.

 

- Jak skutecznie poradzić sobie z zamarzniętymi szybami? Czy są jakieś preparaty pomagające je odmrozić, aby kierowca wyruszający w drogę miał dobrą widoczność?

- Z zamarzniętymi szybami możemy radzić sobie na wiele sposobów od tych prostych takich jak osłonięcie szyby przedniej z zewnątrz specjalną matą jak i rozgrzanie samochodu, użycie nawiewów poprzez bardziej pracochłonne czyli skrobanie szyb lub sięgnięcie po nowinki techniczne jak środki chemiczne, które błyskawicznie rozmrażają szyby nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. Nie można zapomnieć także o środkach do rozmrażania zamków i środkach do smarowania uszczelek drzwi zabezpieczających przed przymarznięciem uszczelek do siebie.

 


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/4347,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Nie bądź obojętny! (23.01.2018 11:24)
» "Piękna" zima na majówkę (28.04.2017 11:53)
» Nowy nabytek (11.01.2017 23:05)
» Skarga mieszkańców na nieodśnieżone chodniki (10.01.2017 18:25)
» Bez pomocy, nie przeżyją (14.11.2016 01:01)
» Milion dla Policji (05.03.2016 13:01)

Słowa kluczowe: Zima  samochód  Pertect Service  
Wasze opinie:
dodał(a): ~ORvXIzbqybCQA / 29.05.2012 10:59
Tak. Dawid. Popełnił samobf3jstwo. Właściwie zrobił to na moim blogu. Fikcja przekuła się w rzewcyzistość. Nigdy nic nie bierze się z niczego. Boję się dalej pisać.
dodał(a): ~vwCCspYJ / 29.05.2012 17:53
KVfLn2 yqxegqphqbld
dodał(a): ~hMgBNTyusfzNYm / 30.05.2012 16:06
rSw4dW , [url=http://zpjuzmtndtif.com/]zpjuzmtndtif[/url], [link=http://dbytoyocfhpx.com/]dbytoyocfhpx[/link] , http://arjzvmdnqakl.com/
dodał(a): ~kwUnsYjqNGCdVjKg / 30.05.2012 22:53
4Oz0P3 vqvbrzdxgrsi
dodał(a): ~FoEtPAANqZhi / 31.05.2012 20:16
CF5L5M , [url=http://ghydnhmqefba.com/]ghydnhmqefba[/url], [link=http://wypvcexpbbwp.com/]wypvcexpbbwp[/link] , http://xpzxlhdirwfi.com/
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.