« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» „Rozwój dydaktyczny i naukowy"
07.04.2012 20:36 / odsłon: 2231 / komentarzy: 0
Elżbieta Lonc, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu została wybrana na kolejną kadencję. Jakie ma plany na przyszłość i rozwój  wałbrzyskiej uczelni wyższej? Przeczytaj wywiad...

Kliknij, aby powiększyć


- Wypada zadać pytanie, czy cieszy się Pani, że zostanie w Wałbrzychu i czy będzie to szansa na kontynuację rozpoczętych planów?

- Jestem szczęśliwa, że rektorzy obdarzyli mnie zaufaniem i powierzyli mi to niezmiernie istotne zadanie. Nie wszystko udaję się skończyć podczas jednej kadencji, a wiele inicjatyw, które zapoczątkowaliśmy 4 lata temu, trwa nadal. Priorytetem każdej uczelni jest rozwój. W tym kierunku pójdą również nasze działania. Rozwój dydaktyczny i naukowy - to właśnie będzie hasło na kadencję 2012 - 2016.

- Środowisko akademickie jest coraz bardziej widoczne w Wałbrzychu i studenci częściej angażują się w życie kulturalne miasta. Świadczą o tym między innymi nominację w kategorii „Akademickie Kryształy" naszego plebiscytu. Wszyscy wyróżnieni pochodzą właśnie z PWSZ w Wałbrzychu. Czy to oznacza, że życie studenckie w mieście dopiero rozkwita?

- Myślę, że tak, przede wszystkim ze względu na to, że przy naszej uczelni powstaje właśnie akademik. Są bardzo realne szanse, że 49 miejsc zostanie oddanych do użytku jeszcze w tym roku. Życie studenckie będzie zatem zintensyfikowane. Młodzi ludzie będą widoczni na terenie kampusu, nie tylko do godziny 17 czy 18. Mam nadzieję, że będą brać udział w życiu towarzyskim i ta grupa przysłuży się centrum miasta.

- Rozwój uczelni wiąże się również z wieloma innymi inicjatywami. Państwu udaje się pozyskiwać środki między innymi na inwestycję, czego dowodem jest sala „Audytorium Novum". Jakie działania czekają jeszcze na realizację? W co szkoła planuje zainwestować?

- Marzymy o tym, by móc wykorzystać dwa obiekty, które znajdują się na terenie kampusu. Są to piękne budynki, w bezpośredniej bliskości siedziby głównej. Pierwszy, czyli „Willa Daisy" należy do nas. Drugi jest pod kuratelą starostwa powiatowego, ale chętnie przekazałoby go szkole. Brak jest jednak środków na zagospodarowanie tych obiektów, a mówimy tutaj o co najmniej paru milionach złotych. Druga inwestycja wiąże się ze zbyciem budynku, który znajduje się na ulicy Westerplatte. Wciąż szukamy nabywcy dla tego obiektu.

- Jeżeli chodzi o sferę dydaktyczną - jakie nowe kierunki czekają dla przyszłych studentów uczelni?

- Przede wszystkim otworzyliśmy dziennikarstwo, aczkolwiek nie uruchomiliśmy jeszcze tego kierunku. Zgodę i opinię Pani Minister otrzymaliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Nie starczyło nam czasu, abyśmy należycie wypromowali tę inicjatywę. Mamy jednak nadzieję, że w nowym roku akademickim zbierzemy grupę, która pozwoli na uruchomienie tego kierunku zarówno w systemie dziennym, jak i zaocznym. Planujemy również kształcić naszych studentów w dziedzinach paramedycznych - czyli w kosmetologii oraz na specjalności techniki dentystyczne. Będzie to kierunek prowadzony przez specjalistów, którzy na co dzień pracują w branży protetyki stomatologicznej.

Więcej w tygodniku 30 minut

Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/4572,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  PWSZ  Elżbieta Lonc  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.