« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Spaliło się mieszkanie obok straży
26.11.2012 19:23 / odsłon: 2612 / komentarzy: 10
Trudno w to uwierzyć, ale strażacy, którzy mają swoją remizę kilkadziesiąt metrów od miejsca w którym był pożar, mogli tylko bezradnie patrzeć, jak ogień pochłania palące się mieszkanie....

Kliknij, aby powiększyć
fot. użyczone (OSP)
fot. użyczone (OSP)
O pożarze, który wybuchł w Głuszycy Górnej przy ulicy Kłodzkiej 11 kilka dni temu głośno jest w całej gminie. Miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna ma siedzibę przy ulicy Kłodzkiej 15. To kilkadziesiąt metrów od miejsca pożaru, ale... strażacy nie mogli uczestniczyć w akcji ratunkowej. W połowie września ich samochód bojowy podczas powrotu z akcji gaśniczej uległ awarii. Konkretnie silnik, którego naprawa kosztuje około 3 tysięcy złotych. Jak zapewniają strażacy mimo próśb w urzędzie nie znalazły się środki na naprawę usterki. Samochód został wycofany z akcji bojowych. Dlatego, gdy wybuchł pożar przy ulicy Kłodzkiej na miejsce wezwano jednostki z Wałbrzycha i Walimia. Dojazd z tego pierwszego miasta trwa około 30 minut. Samochód, który znajduje się w remizie byłby w kilka. Pożar udało się ugasić. Na szczęście nikt nie zginął. Mieszkanie uległo spaleniu. Strażacy z OSP bezradnie rozkładają ręce. Niektórzy mieszkańcy sugerują, że samochód bojowy zepsuł się, bo ktoś z nich nie dolał oleju do silnika....

Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/5499,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Burmistrz Głuszycy z absolutorium (03.07.2018 09:37)
» Artystycznie w Głusycy (19.06.2018 20:43)
» Powstanie centum przesiadkowe (29.05.2018 14:11)
» Szlakiem Martyrologii (14.05.2018 11:40)
» Mistrzowie pięknego czytania (17.04.2018 12:06)
» Pożar zniszczył cały obiekt - foto/video (05.03.2018 12:09)

Słowa kluczowe: Głuszyca  Głuszyca Górna  pożar  pożar przy ulicy Kłodzkiej  
Wasze opinie:
dodał(a): ~masakra / 26.11.2012 19:39
To się nadaje do TVN przecież to skandal gdzie są władze ? pogotowie ratunkowe też powinno mieć bliżej a nie jechać z Wałbrzycha. To jest celowe narażanie ludzi na niebezpieczeństwo.
dodał(a): ~pogorzelec / 26.11.2012 20:32
Brawo Pani Burmistrz, a po co komu straż jeszcze ochotnicza
dodał(a): ~widz / 27.11.2012 21:11
Widzę że mieszkańcy są specjalistami od awarii silników. Po pierwszych a zarazem następnych wielu oględzinach silnika okazało się że pojazd nie jest zatarty. Stan oleju w silniku jest na poziomie. Awarii uległ układ chłodzenia a w szczególności pompa wody oraz uszczelka pod głowicą i głowica. Olej jest powtarzam na wymagalnym poziomie. Czysty nie przepalony i to co najważniejsze nie wymieszany z płynem chłodzącym.
dodał(a): ~OK / 27.11.2012 21:45
Kto otwiera warsztat samochodowy specjalizujący się w naprawie samochodów ciężarowych??Zapewne ci mieszkańcy co tak mówią są przeciwni działaniu OSP Głuszyca!Taka tragedia może spotkać każdego z nas. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo a nie plotkujmy na temat o którym nie mamy zielonego pojęcia co stało się z samochodem OSP
dodał(a): ~XXX / 28.11.2012 06:03
nie ważne co się dzieje z samochodem-awaria to awaria - ale żeby gmina nie zadbała w szczegółności teraz w okresie grzewczym gdzie o pożar nie trudno- o naprawe tego wozu. To skandaliczne!!!
dodał(a): ~snajper / 28.11.2012 12:40
wydaje mi się że komendat jak mu tam to nie ważne jest chyba za miękki wobec władz nie wiem boi się że moze utracić pracę.Powinien bardziej wkroczyć w ten temat,nie tylko jest Burmistrz bo jeszcze są wyzsze władze i trzeba bardziej interweniować a nie narzekać że ona nie może czy coś tam.niech zachowa sie jak prawdziwy strażak a wsparcie mieszkańców zawsze będziecie mieli i nie słuchać tych idiotów co mówią o was żle
dodał(a): ~mechanik / 28.11.2012 19:10
Może by się wóz nie popsuł, jak by całe lato nie jeździli i ludziom basenów nie napełniali. Auto powinno służyć do wyjazdów na akcje gaśnicze, a nie dla przyjemności ludzi mających duże baseny. Może niech strażak showman jakiś festyn zorganizuje pod hasłem: "Ugaś strażacką potrzebę" albo "Wrzuć coś do silnika"
dodał(a): ~zlecenie / 28.11.2012 20:53
o kolejny najmądrzejszy się znalazł w całej gminie!straż jeździła napełniać ale wodę na cmentarzu na zlecenie gminy.jak byś wiedział co dzieje się w gminie to byś nie pisał bzdur.
dodał(a): ~pastrana / 02.12.2012 12:17
tak własnie masz racje władze gminne wysylaja nasza straz do wozenia wody badz do roznych innych prac niezwiazanych z pozarem~! pani burmistrz chwali sie ze jest nowa droga tu czy tam ze w sierpnicy nowy asfalt ze w kolcach w las jest asfalt niech podkresli ze ta droga w kolcach asfaltowa prowadzi kolo jej pracownika... sa badziej potrzebujace miejsca i wydatki.. no ale cos jak uslyszalem jak pani burmistrz mowi po co nam straz ochotnicza jak tak blisko jest wałbrzych,,, no tak 24km i okolo 25-30min jazdy w dobrych warunkach to strasznie bliziutko moze jej rowerem zaczarowanym... tak jak ktos tam npisal wyzej zaczyna sie okres grzewczy niech bedzie palacy sie konin sniegu na ulicy bedzie jak zawsze sporo bo zima zaskoczy drogowcow a z wałbrzych jest kawałek... PROSZE NIEPISZCIE ze osp głuszyca niewyjechala bo pijani byli to pijani sa urzednicy bo niechca im pomuc!!! ludzie zapytajcie strazakow jak rok temu jechali gasic sasiadow za co tankowali?? zostawie to bez kometarza oni wiedza a wladze głuszyckie jak zwykle sie wypieraja!!!!!
dodał(a): ~czasy / 02.12.2012 14:09
czasy pijanych strażaków skończyły się w tamtym ustroju!OSP Głuszyca jest w KSRG.to jest krajowy system ratowniczo gaśniczy aby być w tym systemie należy spełniać odpowiednie wymogi miedzy innymi nasi chłopcy muszą być mobilni i wyjeżdzać do akcji i z tego dostają dotacje od państwa. Wywalą ich z systemu to pójdą żebrać bo gmina nie daje im tego co jest w jej obowiązku chodz od dawna mają obiecane złote góry!!
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść: