« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Upić się wodą mineralną
03.07.2013 23:46 / odsłon: 3338 / komentarzy: 0
Paweł Skrzywanek został prezesem zarządu „Uzdrowiska Szczawno-Jedlina" S.A. Zastąpił na stanowisku Beatę Szczepankowską. Nowy prezes przez wiele lat zarządzał m.in. Wrocławskim Centrum SPA. O planach, remontach i zmianach, które będzie chciał realizować w nowym miejscu w rozmowie z nasza redakcją.

Kliknij, aby powiększyć


- Uzdrowisko Szczawno - Jedlina, to cały kompleks budynków, jak i cała gama usług. Część tych zabudowań wymaga jednak renowacji oraz inwestycji. Co można zrealizować właściwie od razu, a co pozostanie na razie w sferze marzeń?
- Jest takie powiedzenie „Marz jak najwięcej, przynajmniej część z tych planów się spełni". Ja akurat marze bardzo dużo. Nie chciałbym jednak żeby były to tylko moje ambicje, ale również właściciela uzdrowiska oraz moich współpracowników. To, co chcemy zrealizować najszybciej, a dokumenty zostały już sprawdzone, to projekt stworzenia basenu w podziemiach Domu Zdrojowego w Szczawnie Zdroju i modernizacja obiektów w Jedlinie. Były to decyzje podejmowane jeszcze przez moich poprzedników, dlatego daję sobie chwilę, by przeanalizować je pod kątem ekonomicznym. Intuicyjnie jednak sądzę, że są to właściwe posunięcia. Basen w tak spaniałym obiekcie jakim jest Dom Zdrojowy, to na pewno wartość dodana. Jeżeli będziemy myśleli o Sanatorium jako o ekskluzywnym hotelu uzdrowiskowym, to basen kategoryzuje go jako obiekt o najwyższym standardzie. Plany inwestycyjne są uzależnione jednak od tego jak będzie wyglądało aplikowanie o środki zewnętrze. Nowa perspektywa Unijna, środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, czy pieniądze Generalnego Konserwatora Ochrony Zabytków - to wszystko szanse na inwestycje. Jeżeli uda się przekonać decydentów, to mogą być to kwoty wielomilionowe. Można pokusić się zatem o realizowanie kompleksowych zadań.
- Dopiero rozpoczyna Pan pracę na stanowisku prezesa, ale czy jest Pan w stanie określić formę w jakiej zastał Pan uzdrowisko?
- Odpowiedź na to pytanie ma wiele płaszczyzn. Jeżeli chodzi o wrażenie zewnętrzne, to nic tylko zakochać się w tych miejscach. Nie wiem, czy będzie to miłość ze wzajemnością, ale nie ulega wątpliwości, że jest to fantastyczna przestrzeń. Jeżeli chodzi jednak o rozwiązania szczegółowe, to wystawiłbym ocenę dostateczną. Nie wynika to jednak z oceny moich poprzedników. Użył bym metafory, że „może do szkoły było za daleko". Zawsze istniała trudność w udowadnianiu Warszawie, czym jest Dolny Śląsk. Uzdrowisko jest spółką, która wymaga poważnych reorganizacji infrastrukturalnych. Mamy zaledwie jeden w pełni zmodernizowany obiekt, który znajduje się w Jedlinie - Zdroju. Jest to szpital kardiologiczny z oddziałem intensywnej terapii.
- Pokusiłby się Pan o postawienie tezę ile czasu oraz ile pieniędzy potrzeba, by zrealizować wszystkie plany oraz jakimi sposobami można przyciągnąć gości z Polski i Wrocławia do Szczawna i Jedliny?
- Codziennie dojeżdżam do Wrocławia, więc obiecuję, że będę jechał z otwartą szybą i krzyczał, że zapraszam do uzdrowiska. Nie żartując jednak, trzeba stworzyć markę, która pokazałaby, że w godzinę drogi od Wrocławia leżą naprawdę wspaniałe tereny i zabudowania. Będę kibicował każdemu politykowi i decydentowi, który będzie chciał skrócić jeszcze bardziej czas dojazdu. Mamy tutaj piękne parki, świetną gastronomię i doskonałą ofertę rehabilitacyjną i kosmetologiczną. SPA powinno być marką. Niech się ludzie „upijają" wodą mineralną, cieszą się, śpiewają i obcują z kulturą poważną, muzyką jazzową, swingową i rockową oraz zwiedzają galerie sztuki. To wszystko mamy przecież na miejscu. Byłem kiedyś nauczycielem i wiem, że jeżeli się już „ściąga", to trzeba to robić od prymusów. Nie wymyślam więc nic nowego, a próbuje korzystać z tego co jest.
Dziękuję za rozmowę.

Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/6461,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  uzdrowisko  uzdrowisko szczawno - jedlina  Paweł Skrzywanek  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.