« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Kolejna inwestycja Mo-Bruku
17.11.2013 23:27 / odsłon: 3366 / komentarzy: 0
Około 27 milionów złotych kosztowała firmę Mo-Bruk budowa nowego zakładu w Wałbrzychu. Przedsiębiorstwo, które prowadzi już składowisko odpadów przy ulicy Górniczej chce wykorzystywać pokłady mułu węglowego i produkować paliwo. W dzielnicy Sobięcin planują natomiast uruchomić inwestycję, której celem będzie produkcja granulatu. Rozmowa z Damianem Atroszczakiem, dyrektorem generalnym firmy Mo-Bruk.

Kliknij, aby powiększyć


- Panie dyrektorze. Pytanie może lakoniczne, ale...Czy to, co znajduje się z Pana plecami jest bezpieczne dla mieszkańców Wałbrzycha?

- Wszystkie inwestycje w Mo-Bruku mają wymagane prawem uzgodnienia środowiskowe i operaty. Także jak najbardziej potwierdzam - jest to bezpieczna inwestycja, jak wiele innych w całej Polsce. To jest projekt, który ma na celu odzyskiwanie węgla ze zgromadzonych na terenie mułów węglowych. Będzie to gotowy produkt o wysokiej wartości energetycznej, który zostanie sprzedany potem do ciepłowni, energetyki, biznesu cementowego.

- Skąd zatem protesty mieszkańców, zła opinia urzędników, części polityków?

- Ta niechęć i ten zły pijar jest bardzie wokół naszego biznesu składowiskowego. My stoimy teraz przed zakładem w Wałbrzychu, który nie jest związany z gospodarką odpadami. Natomiast to odnosi się bardziej do składowiska, które prowadzimy, które stopniowo wygaszamy. Składowisko ma określony czas funkcjonowania. Przypominam, że my je nabyliśmy, a nie wybudowaliśmy. Myślę, że po wygaszeniu tego składowiska mieszkańcy Wałbrzycha może zaczną doceniać inwestycje, które zamierzamy realizować w tym mieście.

- Zapytam inaczej. Czy na każdym wysypisku dochodzi do tylu pożarów jak na tym, które jest w Wałbrzychu?. Kilkanaście akcji gaśniczych, jakieś wycieki dokumentowane zdjęciami pojawiającymi się w internecie....

- W tym roku chyba nie było żadnego pożaru. To nie jest tak, że na naszym składowisku dochodzi do regularnych pożarów. Jeżeli chodzi wycieki to wiem, że na prośbę mieszkańców wynajęliśmy niezależną firmę. To było w uzgodnieniu z urzędnikami z ratusza. Firma dokonała odwiertów sprawdzających stan wód wokół składowiska. Te odwierty potwierdziły, że nie dochodzi do żadnych nieprawidłowości. Wiem, że po raz kolejny mieszkańcy, a tak naprawdę stowarzyszenie odwoływało się. Zrobiliśmy więc jeszcze raz odwierty. Możemy i następny. Możemy udostępnić ten teren do kolejnych odwiertów jeżeli jest taka konieczność. Próby, które robiliśmy potwierdziły, że tam nie dochodzi do żadnych nieprawidłowości.

- Skąd pan jest?

- Pochodzę z województwa lubuskiego.

- Czyli piękny teren. Dookoła jeziora, lasy pełne grzybów. Zamieniłby się pan na Wałbrzych i mieszkał 150 metrów od wysypiska Mo-Bruku?

- Przez dwanaście lat pracowałem o mieszkałem w Warszawie. Od kilku miesięcy przeniosłem do Nowego Sącza. Całkiem możliwe, że kiedyś przeprowadzę się do Wałbrzycha. Musze powiedzieć, że w Wałbrzychu spędziłem dwa tygodnie. W sierpniu kiedy poznawałem wszystkie zakłady spółki również przyjechałem tutaj i pracowałem przy ulicy Górniczej. Nie mogę powiedzieć, że są to rewelacyjne warunki pracy, ale to też nie jest tak, że są tam jakieś nadzwyczajnie szkodliwe warunki pracy.

 


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/7051,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  Mo-Bruk  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.