« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Protest i blokada drogi
18.07.2014 07:16 / odsłon: 3930 / komentarzy: 1
Sołtysi wsi Chwaliszów, Struga, Lubomin i Stare Bogaczowice poinformowali pisemnie marszałka województwa dolnośląskiego o planowanej blokadzie dróg wojewódzkich przebiegających przez teren ich gminy. Protest zaplanowany na poniedziałek 21 lipca w godz. 11 - 12 jest spowodowany brakiem działań przez zarządcę drogi.

Kliknij, aby powiększyć


„Od kilkunastu lat mieszkańcy oraz władze Gminy Stare Bogaczowice zabiegają u Zarządcy Dróg nr 375 i 376 jakim jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu o odbudowę, remonty, a także budowę chodników w czterech sołectwach: Stare Bogaczowice, Chwaliszów, Struga, Lubomin. Z roku na rok obietnice w zakresie poprawy tej infrastruktury są przesuwane przez kolejne Zarządy Służby. Poza Jabłowem, gdzie miał miejsce społeczny protest, od wielu lat nie został zbudowany, wyremontowany, odtworzony ani jeden metr chodnika, przy jednoczesnym znacznym wzroście ruchu na drogach wojewódzkich 375 i 376. W roku ubiegłym, w obecności środków masowego przekazu, została publicznie złożona obietnica w zakresie budowy oraz odtworzenia chodnika w miejscowościach Struga i Lubomin, niestety do dnia dzisiejszego, mimo obietnic inwestycja nie została rozpoczęta, a władze Służby warunkując wykonanie nawierzchni jezdni łącznie z chodnikiem odwlekają jej realizację w bliżej nieokreśloną przyszłość i nie potrafią mimo obietnic, określić terminu jej wykonania. Wojewoda na to zadanie wydał pozwolenie na budowę. Ponadto w miejscowościach: Struga, Lubomin, Stare Bogaczowice, Chwaliszów po za dwoma ( zlokalizowanymi w strudze i Lubominie), nie ma w ogóle przejść dla pieszych i jeśli zestawić to z brakiem chodników oraz brakiem właściwego odwodnienia i utrzymania poboczy oraz uszkodzonej nawierzchni jezdni składa się to na ponury obraz bezpieczeństwa ruchu na drogach wojewódzkich na terenie naszej Gminy.

Zwracamy uwagę ( pisma w załączeniu), że wielokrotnie otrzymywaliśmy obietnice budowy odwodnieni np. w Chwaliszowie od posesji nr do posesji nr gdzie drogą po deszczach płynie całą szerokością jezdni woda, a w Strudze zabiegamy o wykonanie odwodnienia od zjazdu z obwodnicy Szczawna Zdroju do posesji nr 52A, która permanentnie jest zalewana wodą spływającą poboczami. Niestety w tym przypadku również nasze starania nie znajdują żadnego odzewu. Od kilku lat prosimy, monitorujemy, przypominamy o wycince krzewów i samosiejek rosnących na poboczach dróg i wycince drzew rosnących w pasie drogi, w tym przypadku także nie wiedzieć czemu lakier samochodów użytkowników tychże dróg jest systematycznie uszkadzany.
W ostatnim miesiącu nasilił się ruch drogami przebiegającymi przez Gminę Stare Bogaczowice spowodowany remontem drogi krajowej nr 35 na wjeździe do Wałbrzycha, co spowodowało znaczny wzrost w ruchu na drogach 375 i 376, a co za tym idzie i zagrożenia dla pieszych i rowerzystów. Zarządca dróg nie podjął żadnych działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa przez: wprowadzenie ograniczeń prędkości, stosowanego oznakowania lub skierowania patroli policyjnych. Zarówno czas jak i zasięg problemu nierozwiązywany przez wiele lat przez Służbę doprowadził do sytuacji, w której lokalna społeczność zapowiedziała obywatelski protest o czym poinformujemy Pana Marszałka odrębnym pismem" - czytamy w dokumencie.


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/8019,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Krzeszów i Stare Bogaczowice w LOCIE (03.07.2018 09:33)
» Święto Starych Bogaczowic (19.06.2018 20:35)
» Włącz się w segregację (17.04.2018 11:59)
» Milionowe promesy (12.04.2018 11:27)
» Czy to tak musi wyglądać? (09.03.2018 16:28)
» Żłobek już otwarty (28.02.2018 13:44)

Słowa kluczowe: Stare Bogaczowice  Struga  Chwaliszów  blokada  droga  protest  
Wasze opinie:
dodał(a): ~ksiwje / 21.07.2014 18:13
Jeszcze jakby ktoś zainteresował się zanikającą komunikacją zbiorową na terenie Chwaliszowa i Cieszowa byłoby bardzo miło. Szkoda, że ta kwestia jest najwyraźniej mniej istotna. Nie wszyscy przecież są zmotoryzowani, jak w takim razie mieszkańcy ci mają dostać się do pobliskich miast? Przeca mamy XXI wiek...
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.