« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» "Czarodziej"
03.10.2014 11:59 / odsłon: 4453 / komentarzy: 4
Z wykształcenie chemik. Iluzją zajmuje się od ponad 10 lat. Jak sam mówi traktuje ją jako hobby, nie wykorzystuje w życiu codziennym, a dzięki niej poznał swoją dziewczynę. Marcin Paska mieszkaniec Wałbrzycha, zwyciężył w iluzji stolikowej podczas Festiwalu Iluzji w Łodzi.

Kliknij, aby powiększyć


- Co to był za Festiwal i konkurs, w którym brał Pan udział?

- W Polsce odbywają się dwa rodzaje tego typu imprez. We Wrocławiu są to ogólnopolskie warsztaty iluzjonistyczne, odbywające się od 2001 roku. Natomiast Łódź jest stolicą iluzji. Tam odbywają się mistrzostwa, na których prezentują się nie tylko Polacy, ale ludzie z całej Europy. Nie ma narzuconego odgórnie programu. Każdy artysta może zaprezentować to co chce. Nie może jedynie przekroczyć limitu czasowego, który wynosi np. osiem minut. Festiwal w Łodzi podzielony był na dwie kategorie: iluzję sceniczną i iluzję przy stoliku. Wszystko działo się na oczach zarówno jurorów jak i widzów. Dla mnie to było coś niesamowitego. Na takiej scenie nie pokazywałem się blisko 9 lat. Szkoła, praca, studia sprawiły, że coraz mniej występowałem. Iluzja przy stoliku, którą wygrałem to było coś w czym wziąłem udział po raz pierwszy. Zajmuję się kartami i monetami. Program, który pokazałem był niemy. Podkładem była muzyka. Całość trwała osiem minut, podczas których muzyka zmieniała się trzy razy. I wtedy z kart przechodziłem do monet i z monet do kart. To co pokazałem może nie było zaskakujące, ale podobał się jury.

- Co sprawiło, że zaczął pan interesować się iluzją?

- To był czysty przypadek. Magią zacząłem interesować się jak miałem osiem lat. Mój wujek pokazywał mi filmy i sztuczki różnych iluzjonistów np. Davida Copperfielda, ale nie robiło to na mnie jakiegoś dużego wrażenia. W podstawówce kolega pokazał mi trik z monetą. To były pierwsze impulsy. Później czytałem i oglądałem wszystko co się dało i było związane z iluzją. Pojechałem na pierwsze warsztaty, przygotowałem swój program i zająłem pierwsze miejsce. Za rok to samo. I tak wszystko się napędzało, działało jak lawina.

- Czy w życiu wykorzystuje Pan iluzję?

- W życiu codziennym nie. Ale wystarczy, że wybiorę się na imprezę z talią kart i zainteresowanie jest duże. Pomaga to na pewno w przełamaniu pierwszych lodów. Ujmuje zarówno kobiety jak i mężczyzn. Swoją dziewczynę właśnie tak poznałem. Pokazywałem jej iluzję z monetami.

- Ile zajmuje Panu dopracowanie do perfekcji jednej sztuczki?

- Nie ma na to określonego czasu. Jest technika, którą można opanować w jeden dzień z dużym powodzeniem, a są i takie które ćwiczy się kilka miesięcy i bywa że coś nie wychodzi. Ja mam tak z katami. Jest jeden taki ruch, którego nie mogę opanować pomimo tego, że ćwiczę go już od kwietnia.

- Czy zdarzają się Panu wpadki na pokazach?

- Oczywiście, że się zdarzają. Ale często jest tak, że widzowie tego nie dostrzegają. Ciężko osobie, która widzi sztuczkę pierwszy raz określić czy była ona wykonana prawidłowo czy może coś poszło nie tak. Jeżeli iluzjonista nie da tego po sobie poznać to widz naprawdę nie domyśli się niczego, chyba że sztuczka ewidentnie zostanie popsuta. Moja rodzina jest pierwszą publicznością, która ocenia moje triki. Mówi mi czy wygląda to dobrze, czy coś było widać czy nie widać. Natomiast mój brat zna wszystkie tajemnice. Więc jeżeli on podczas moich prób powie, że wyszło dobrze to wiem, że z powodzeniem mogę iść pokazywać tę sztuczkę innym. Czasami pytam też moich przyjaciół czy widać było, że coś zepsułem, bo zrobiłem to tak, a powinno być inaczej.


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/8230,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  iluzja  Marcin Paska  
Wasze opinie:
dodał(a): ~Ola / 03.10.2014 12:27
Gratulacje Marcin ! :)
dodał(a): ~Marta / 03.10.2014 12:59
Gratuluję i życzę samych ogromych sukcesów :)
dodał(a): ~Jerry / 03.10.2014 16:14
Pamiętam jak parę lat temu podbijaliśmy z kumplem do stolika niezłych szprych bodajrze w urokliwej "Fantazji" :) powiedzmy ... i nic ... aż tu się zjawił Magik i wieczór nabrał innego wymiaru, ale ciężko się nie wciągnąć i nie zainteresować gdy pierwszy raz poznana osoba wyciąga Ci z za ucha monetę, macha płąnącą kartą która znika na Twoich oczach i ubiera to w subtelny klimat. Dobrze że wróciłeś do magii Marcin bo to naprawdę jest Twoje :). Propsy
dodał(a): ~Alicja:D / 09.10.2014 21:05
I znów wszystkich zaczarowałeś!;)
Korzystając z okazji, że mogłam trafić na tę stronkę również gratuluje!:)
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.