« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II"
04.11.2014 23:00 / odsłon: 2205 / komentarzy: 0
Od 17 listopada studenci, absolwenci i bezrobotni będą mogli otrzymać nawet 74 tys. zł niskooprocentowanej pożyczki na założenie własnego biznesu. Funduszem pożyczkowym w ramach programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II" dla województw dolnośląskiego i lubuskiego, którego wartość opiewa na ponad 6 milionów złotych, od dziś (3 listopada 2014r.) zarządza Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.

Kliknij, aby powiększyć


Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wygrał postępowanie przetargowe na zarządzanie funduszem pożyczkowym oraz świadczenie usług szkolenia i doradztwa dla programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II", realizowanego na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego. Jego cele to rozwój przedsiębiorczości oraz tworzenie nowych miejsc pracy, jako elementy rozwoju rynku pracy, przeciwdziałania bezrobociu i promowania zatrudnienia.

Dziś (3 listopada 2014r.) w Warszawie, w siedzibie Banku Gospodarstwa Krajowego została podpisana stosowana umowa. W obecności Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza sygnowali ją wiceprezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego Radosław Stępień oraz Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Robert Jagła, a także Zdzisława Leszczyńska - Chruścik, Członek Zarządu FRW. - Posiadamy duże doświadczenie w zakresie udzielania preferencyjnych pożyczek dla MŚP, zdobyte w trakcie realizacji różnych programów pomocowych dla przedsiębiorców ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa. Do tej pory swym zasięgiem obejmowaliśmy Dolny Śląsk, teraz następuje kolejny, przełomowy krok w rozwoju Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, bo rozszerzamy swój zasięg na województwo lubuskie - mówi Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. - Nabór wniosków do drugiej edycji programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie" ruszy 17 listopada 2014r, a na realizację całego przedsięwzięcia mamy czas do 31 grudnia 2016r. Wszyscy, którzy skorzystają z pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej oraz ci, którzy zamierzają z niej skorzystać mogą być objęci bezpłatnym doradztwem i szkoleniem. Przedsiębiorcy natomiast będą mogli ubiegać się o pożyczkę na tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych. A pożyczki udzielane będą na wyjątkowo atrakcyjnych zasadach - dodaje.

„Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie" od grudnia 2013 r. był realizowany w formie pilotażu na terenie trzech województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego oraz małopolskiego. Na zlecenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) zarządza nim Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Do tej pory w ramach 20,5 mln zł przekazanych przez MPiPS udzielane były niskooprocentowane pożyczki dla absolwentów szkół średnich i uczelni wyższych oraz studentów ostatniego roku uczelni wyższych. Środki można było przeznaczyć na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz pożyczki uzupełniające na utworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnego, w tym bezrobotnego skierowanego przez Powiatowy Urząd Pracy.

Na II edycję programu, który obejmuje teraz całą Polskę i będzie realizowany aż do 2021 roku przez różnych pośredników w poszczególnych województwach, MPiPS przeznaczył ok. 500 mln zł. O wsparcie w formie pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, oprócz absolwentów, będą mogły ubiegać się także osoby bezrobotne. Dodatkowo, możliwe będzie uzyskanie pożyczki na utworzenie stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej, nie tylko przez pożyczkobiorców, którym udzielono pożyczki na rozpoczęcie działalności, ale również przez podmioty gospodarcze (w tym niepubliczne przedszkola i niepubliczne szkoły, żłobki, kluby dziecięce). Na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego zarządzaniem programem „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II", którego wartość wynosi 6 161 085,05 zł zajmie się Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, instytucja od 22 lat działająca na rzecz promocji przedsiębiorczości i rozwoju biznesu, w tym także wspierania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób rozpoczynających działalność gospodarczą.

 

 


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/8299,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  Fundusz Regionu Wałbrzyskiego  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.