« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Pikieta związkowców
07.11.2014 00:11 / odsłon: 3268 / komentarzy: 0
Związki zawodowe z wałbrzyskiego Urzędu Miejskiego pikietowały przed ratuszem. Żądali m.in. przywrócenia do pracy Marcela Chećko, który otrzymał rozwiązanie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia. Związkowiec złożył już odwołanie.

Kliknij, aby powiększyć


Ponadto domagali się corocznej waloryzacji wynagrodzeń, przestrzegania praw pracowniczych i związkowych. - Mamy poważne zastrzeżenia do prowadzonej polityki płacowej w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu oraz spółkach gminnych. Płace w tych jednostkach stanowią źródło utrzymania rodzin. Brak waloryzacji wynagrodzeń od siedmiu lat powoduje zubożenie licznej rzeszy pracowników. Obniżenie realnych wynagrodzeń sięga około 22-25 procent. Rozumiemy, że Wałbrzych musi się rozwijać, ale jesteśmy przeciwni, aby odbywało się to kosztem budżetów rodzinnych pracowników związanych z Urzędem Miasta i jego jednostkami. Tym bardziej, że niektóre inwestycje po ukończeniu stają się „Centrami kosztów" i do ich funkcjonowania trzeba dokładać co roku znaczne środki finansowe. Dalsza taka praktyka spowoduje, że znaczna część pracowników będzie otrzymywać najniższe wynagrodzenie" - czytamy w petycji, którą wystosowali do prezydenta Romana Szełemeja. Nie ukrywają, że chcą walczyć również o przywrócenie do pracy przewodniczącego Marcela Chećko. - Aktywnie walczył o prawa pracownicze: w tym o waloryzacje wynagrodzeń, zapewnienie właściwej odzieży ochronnej dla pracowników urzędu, a także o darmowe miejsca parkingowe dla pracowników nie godząc się z tym, że tylko wybrani takie miejsca dostali - mówią związkowcy.

Przyczyną rozwiązania umowy o pracę Marcela Chećko jest „ciężkie naruszenie przez Pana podstawowych obowiązków pracowniczych tj. podstawowego obowiązku świadczenia pracy" - czytamy w dokumencie z urzędu. Miało ono polegać na: odmowie w dniu 23 września 2014 roku wykonania podstawowych obowiązków w okresie powierzenia Panu pracy w Referacie Gospodarki Nieruchomościami w Biurze Infrastruktury i Nieruchomości Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu tj. w okresie od 8 września 2014 r do 7 grudnia 2014 r. dotyczących sporządzania deklaracji na podatek od nieruchomości stanowiących własność miasta Wałbrzycha, ich podpisywania i przekazywania do odpowiednich komórek organizacyjnych Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu poprzez odmowę przyjęcia pełnomocnictwa udzielonego Panu przez pracodawcę w dniu 11 września 2014 do sporządzania deklaracji na podatek od nieruchomości stanowiących własność Miasta Wałbrzycha, ich podpisywania i przekazywania do odpowiednich komórek organizacyjnych Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, czym naruszył Pan przepis art. 100 § 1 kodeksu Pracy" - czytamy w uzasadnieniu.

Marcel Chećko nie zgadza się z zarzutami. Dlatego już złożył odwołanie. Zdaniem powoda wskazane okoliczności rozwiązania umowy są bezzasadne. „Powód nie odmówił wykonywania powierzonych obowiązków, a jedynie odrzucił skierowane do niego pełnomocnictwo z 11 września 2014 roku do sporządzania deklaracji na podatek od nieruchomości stanowiących własność miasta Wałbrzycha. Uzasadnił to swoimi poważnymi wątpliwościami co do kompletności danych dotyczących sporządzenia deklaracji podatku od nieruchomości, a także ewentualna odpowiedzialnością karno-sądową. Wątpliwości te były w pełni uzasadnione. W tej sprawie np. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w wyroku z dnia 1 marca 2011 roku uznał, że nieruchomości stanowiące własność gminy są opodatkowane tylko w sytuacjach, kiedy są wykorzystywane przez gminę czy to do prowadzenia działalności, czy też udostępnianie innym podmiotom lub też będące we władaniu innych podmiotów bez tytułu prawnego. Natomiast nieruchomości gminne wchodzące w skład zasobu nieruchomości, które nie są w posiadaniu powyższych podmiotów nie podlegają opodatkowaniu" napisał pełnomocnik Marcela Chećko,Sprawę rozstrzygnie sąd.Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/8307,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  pikieta  urząd  związki zawodowe  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.