« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Milion kuchenek i piekarników
22.12.2014 13:56 / odsłon: 2684 / komentarzy: 0
Z linii świdnickiej fabryki Electrolux zjechała milionowa kuchenka. To rekord w blisko ośmioletniej historii zakładu. Po raz pierwszy przekroczono magiczną liczbę miliona produktów wyprodukowanych w ciągu jednego roku.

Kliknij, aby powiększyć


Podczas uroczystego poczęstunku świątecznego, załoga Electrolux wraz z kierownictwem fabryki świętowała ten sukces. - Rok 2014 był bardzo dobrym rokiem dla naszej fabryki. Nasi klienci zaufali nam, kupując nasze produkty. Dzięki temu udało nam się pobić produkcyjny rekord - wyprodukowaliśmy 1 000 000 piekarników i kuchenek w ciągu 2014 roku. Chciałbym podziękować całej załodze za zaangażowanie i energię, jaką wszyscy włożyli w pracę w naszej firmie. Bez Was ten sukces nie byłyby możliwy - dziękuję! - powiedział, podczas uroczystości, Sebastian Gulka, dyrektor świdnickiej fabryki Electrolux. Sebastian Gulka podsumował także 2014 rok, przywołując największe sukcesy zakładu i jeszcze raz dziękując pracownikom za ich zaangażowanie. Ubiegły rok stał pod znakiem rozwoju w świdnickim Electroluxie. Fabryka odnotowała znaczny wzrost mocy produkcyjnych. Porównując z 2013 rokiem produkcja wzrosła tutaj o ponad 250 000 produktów rocznie. Zwiększyło się także zatrudnienie. Dzisiaj pracuje tutaj 1200 osób, a zeszły rok zamykano z 900 pracownikami na pokładzie. Powiększono także o kolejne 4 500 metrów kwadratowych infrastrukturę fabryczną, uruchamiając nowy magazyn wyrobów gotowych i inwestując w tę rozbudowę 11 000 000 złotych. Na hali wyeksponowano historyczny, milionowy produkt, na którym załoga fabryki złożyła swoje autografy. Uroczystość była również doskonałą okazją, aby przy świątecznych daniach złożyć sobie życzenia bożonarodzeniowe, porozmawiać o tym, co było, i o tym, co czeka nas w 2015 roku.

Fabryka Electrolux w Świdnicy jest trzecim po Żarowie i Oławie nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie zakładem, który firma zbudowała od podstaw w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej. Produkcja ruszyła tutaj w grudniu 2006 roku. W świdnickiej fabryce produkowane są kuchenki wolnostojące i oraz piekarniki zabudowy. W 2013 roku z linii produkcyjnej świdnickiej fabryki zjechały jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów dostępnych na rynku - piekarniki parowe i piekarniki z funkcją kuchenki mikrofalowej. W fabryce pracuje 1200 osób, głównie mieszkańców Świdnicy i okolic.

 

Electrolux w Polsce

W Polsce Electrolux rozpoczął działalność już w 1923 roku. Wtedy na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie powstał pierwszy sklep firmowy. Od tego czasu urządzenia z logo Electrolux na dobre zagościły w polskich domach. W 1992 roku zostało otwarte biuro handlowe w Warszawie, które zajęło się organizacją i koordynacją sprzedaży. W latach 2000 - 2006 Electrolux zbudował w Polsce cztery nowoczesne fabryki: fabrykę suszarek w Siewierzu, fabrykę pralek w Oławie, fabrykę zmywarek w Żarowie oraz fabrykę kuchenek i piekarników w Świdnicy. W Krakowie działa Globalne Centrum Usług w Krakowie, a w 2014 roku w Warszawie została uruchomiona centrala handlowa na Europę Środkowo-Wschodnią, która koordynuje działania sprzedażowe i marketingowe w 25 krajach tej części Europy. Obecnie firma zatrudnia 4 500 pracowników.

 

Electrolux na świecie
Electrolux jest wiodącym na świecie producentem urządzeń gospodarstwa domowego, które powstają w oparciu o wnikliwą analizę potrzeb konsumentów i są udoskonalane dzięki ścisłej współpracy z profesjonalistami. Electrolux oferuje starannie zaprojektowane i innowacyjne rozwiązania dla szerokiej gamy sprzętów, m.in. chłodziarko-zamrażarek, zmywarek, pralek, kuchni, odkurzaczy, klimatyzatorów oraz drobnych urządzeń AGD. Dbałość o detale i funkcjonalność produktów powoduje, że odpowiadają one rzeczywistym potrzebom zarówno konsumentów, jak i profesjonalistów. W skład Grupy Electrolux wchodzą marki: Electrolux, Zanussi, AEG oraz Electrolux Grand Cuisine, które każdego roku sprzedają ponad 50 milionów produktów w ponad 150 krajach. W 2013 roku wartość sprzedaży Grupy wyniosła 109 miliardów koron szwedzkich. Grupa zatrudniała 61 000 pracowników.

 

 


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/8409,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Czapki z głów (08.01.2018 14:45)
» Płonie były szpital w Świdnicy (06.10.2017 14:10)
» Ty też możesz pomóc (22.09.2017 09:47)
» Coraz piękniej nad zalewem (26.07.2017 23:01)
» Schronisko podsumowało półrocze (12.07.2017 22:41)
» Nie przeżył zderzenia z TiR-em (12.07.2017 22:31)

Słowa kluczowe: Świdnica  electrolux  kuchenek  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.