« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Strażackie podsumowanie roku
06.03.2015 01:20 / odsłon: 1955 / komentarzy: 0
Do blisko 2300 zdarzeń na terenie naszego powiatu wyjeżdżali w ubiegłym roku wałbrzyscy strażacy. - Najtrudniejsza akcją jaką przeprowadziliśmy w 2014 roku było ugaszenie pożaru w Zamku Książ. Był to pożar o dużym stopniu zagrożenia oraz trudny do ugaszenia ze względów zabytkowych - mówił Grzegorz Kułak, komendant Państwowej Staży Pożarnej w Wałbrzychu, podczas konferencji podsumowującej zakres ochrony przeciwpożarowej za rok 2014.

Kliknij, aby powiększyć


W 2014 roku najczęściej strażacy interweniowali na terenie miasta Wałbrzycha, następnie w gminie Boguszów Gorce. W pozostałych gminach ilość interwencji waha się w przedziale pomiędzy 60 a 80 rocznie.- Zauważalny jest prawie trzykrotny wzrost zdarzeń na terenie gminy Jedlina - Zdój . Spowodowane jest to większą ilością wyjazdów do miejscowych zagrożeń związanych między innymi z intensywnymi opadami deszczu i silnymi wiatrami - analizował dane Grzegorz Kułak. Po raz kolejny potwierdziło się, że główną przyczyną powstawania pożarów były umyślne podpalenia lub nieostrożność osób dorosłych w posługiwaniu się otwartym ogniem. - Wzrost wyjazdów do zdarzeń spowodowany był przede wszystkim pożarami traw w sezonie wiosennym. Głownie są to umyślne podpalenia, które w 2014 roku wzrosły prawie dwukrotnie - mówił komendant. Do głównych przyczyn powstawania miejscowych zagrożeń należy zaliczyć wyjazdy do zdarzeń drogowych (wypadków i kolizji), które według statystyk wzrosły o ponad 50 % w porównaniu do poprzedniego roku. Na kolejnych miejscach znalazły się wyjazdy związane z gwałtownymi opadami atmosferycznymi, przyborem wody, huraganami i silnymi wiatrami. Prócz spraw związanych z wykonywaniem zadań z zakresu ratownictwa, poruszone zostały także tematy związane z kierowaniem komendą oraz sprzętem jaki posiada jednostka. Zgodnie z danymi na ostatni dzień grudnia 2014 roku w Komendzie Miejskiej PSP służbę pełniło łącznie 134 strażaków. Jednostce udało się pozyskać pojazd typu Quad z przyczepką jednoosiową wraz z lawetą do jego transportu. Ponadto zakupione zostały środki gaśnicze i sorbenty. - Z punktu widzenia inwestycyjnego był to spokojny rok. Z drugiej strony pracowity ponieważ przygotowywaliśmy się do tego co wydarzy się w tym roku. Chodzi o termomodernizację budynku JRG nr 1 na ulicy Przemysłowej w Wałbrzychu oraz pozyskanie trzech nowych samochodów - mówił komendant. W roku poprzednim udało się zakończy inwestycję ,,Budowa Strażnicy przeciwpożarowej Komendy Miejskiej Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej Wałbrzych - Podzamcze". Jej ostatni etap obejmował wykonanie wielofunkcyjnego boiska sportowego, bieżni oraz zagospodarowania terenu.

 


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/8573,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  straż pożarna  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.