« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Świdnica miastem przyszłości?
12.03.2015 01:27 / odsłon: 7156 / komentarzy: 0
Miasto Świdnica zostało wyróżnione w rankingu "Polskich Miast Przyszłości" przeprowadzonym przez opiniotwórcze pismo z grupy Financial Times, fDi Magazine, które specjalizuje się w problematyce zagranicznych inwestycji bezpośrednich.

Kliknij, aby powiększyć


W rankingu polskich miast przyszłości oceniono 50 polskich miast, w których najczęściej lokowane są inwestycje zagraniczne. Zostały one pogrupowane ze względu na wielkość, co pozwoliło wyselekcjonować: 11 dużych miast (powyżej 250 tys. mieszkańców), 16 średniej wielkości miast (100-250 tys. mieszkańców) i 23 małe miasta (poniżej 100 tys. mieszkańców). Polish Cities of the Future jest jednym z rocznych rankingów publikowanych w dwumiesięczniku fDi Magazine biorącym pod uwagę kilkadziesiąt czynników w pięciu głównych kategoriach w wybranych 50 najlepszych lokacjach dla inwestycji zagranicznych: potencjału ekonomicznego, przyjazności dla biznesu, kapitału ludzkiego i poziomu życia, efektywności kosztowej oraz dostępności. W ogólnej klasyfikacji na pierwszym miejscu znalazła się Warszawa, drugi był Kraków, a trzeci Poznań. Świdnica została wyróżniona w dwóch kategoriach rankingu, zdobywając pierwsze miejsce wśród małych miast w kategorii kapitał ludzki i poziom życia, wyprzedzając Mielec, Starachowice, Piotrków Trybunalski i Nową Sól. Natomiast w kategorii najbardziej przyjaznego miasta dla biznesu Świdnica uplasowała się na drugim miejscu, deklasując Błonie, Kutno i Oławę. - Uzyskana wysoka pozycja Świdnicy w tak prestiżowym rankingu to ogromne wyróżnienie dla miasta i wszystkich świdniczan. Pokazuje, że Świdnica jest nie tylko miastem przyjaznym dla inwestorów, ale też miastem, gdzie dobrze się żyje i które potrafi rozsądnie gospodarować swoimi zasobami oraz rozwijać przedsiębiorczość - powiedziała Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy, która nagrodę fDi Magazine (Grupa Financial Times) odebrała podczas gali "Europejskie miasta i regiony przyszłości 2015/2016", która odbyła się w Warszawie. Świdnicą zaczynają coraz częściej interesować się inwestorzy zagraniczni, co przekłada się na rosnący potencjał miasta. - Położenie geograficzne oraz młode, dobrze wykształcone kadry, a do tego niskie koszty prowadzenia działalności gospodarczej tworzą dogodny klimat do inwestowania przez zagraniczne firmy w Świdnicy - podkreśliła Beata Moskal-Słaniewska. Ranking fDi "Europejskie miasta i regiony przyszłości 2015/2016" ocenia potencjał ekonomiczny, atrakcyjność dla biznesu, kapitał ludzki, koszty prowadzenia działalności gospodarczej oraz jakość życia.

Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/8591,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Czapki z głów (08.01.2018 14:45)
» Płonie były szpital w Świdnicy (06.10.2017 14:10)
» Ty też możesz pomóc (22.09.2017 09:47)
» Coraz piękniej nad zalewem (26.07.2017 23:01)
» Schronisko podsumowało półrocze (12.07.2017 22:41)
» Nie przeżył zderzenia z TiR-em (12.07.2017 22:31)

Słowa kluczowe: świdnica  rankig  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.