« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Nowa hala Nifco
24.03.2015 11:22 / odsłon: 2825 / komentarzy: 0
Kagami-wari - japoński zwyczaj, ceremonialne rozbicie beczki z sake, ma przynieść szczęście i pomyślność nowej inwestycji Nifco Poland sp. z o.o. funkcjonującej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park", w Świdnicy.

Kliknij, aby powiększyć
fot. (WSSE)
fot. (WSSE)
Nifco to japoński potentat części dla przemysłu samochodowego. Produkuje plastikowe elementy dla takich firm jak: Ford, Suzuki, Skoda, Porsche, Hyundai, Toyota. W Polsce firma obecna jest od 2006 roku, gdy fabrykę zlokalizowano w świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK". Budowa nowej hali trwała niespełna rok. - Kiedy wbijaliśmy pierwszą łopatę w marcu 2014, nowa hala była jeszcze tylko pomysłem- powiedział Siegfried Baier, prezes Nifco Poland - To miejsce, to nie jest tylko typowa hala produkcyjna, tutaj będziemy wprowadzać nowe technologie produkcyjne, będziemy mieli lakiernię umożliwiającą produkcję nowej gamy części, poza tym rozwijamy zarządzanie projektami i dział techniczny. To jest kluczowe, strategiczne miejsce dla Nifco - to właśnie stąd będziemy dalej rozwijać nasz biznes - dodał Siegfried Baier.

Nowa hala to możliwość zwiększenia produkcji i zatrudnienia. Już teraz w Nifco Poland pracuje blisko 400 osób. Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki, podkreślała, że wspomaganie rozwoju przedsiębiorstw opartego na wiedzy to priorytet ministerstwa. - Przygotowujemy nową strategię polityki gospodarczej kraju na najbliższe lata. Bardzo duży nacisk kładziemy na innowacyjność. Chcemy wspierać firmy tak, aby powstające nowe miejsca pracy także były związane z kreatywnością, aby powstawały Centra Badań i Rozwoju. W ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020, dysponować będziemy kwotą ponad 10 miliardów euro, które będą dostępne właśnie dla inwestorów, dla firm, które będą chciały rozwijać działalność innowacyjną - mówiła Ilona Antoniszyn -Klik. Uczestnicy uroczystości otwarcia podkreślali że nowa hala ważna jest nie tylko dla Nifco, ale ma wpływ na rozwój całego regionu. - Dobrze jest widzieć, jak japońska firma, która zdecydowała się zainwestować w Polsce rośnie, rozwija się, tworzy miejsca pracy, wpływa na lokalną społeczność i gospodarkę. Gratuluję konsekwentnego rozwoju i życzę, aby trwał nadal - podkreślała Barbara Kaśnikowska, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK". Wręczając pamiątkowy agat, którego nazwa pochodząca z greki, oznacza tworzący dobro, dodała - Nifco jest właśnie takim inwestorem, który tworzy i szerzy dobro w tym regionie. - Otwarcie tego projektu rozbudowy ma ogromne znaczenie dla pracowników Nifco, ale jest to także ważne wydarzenie dla całego regionu i wzrostu gospodarczego. Dzięki naszej spółce - matce, a także wsparciu WSSE „INVEST-PARK", cały czas możemy się rozwijać i przyczyniać się do rozwoju Świdnicy i Dolnego Śląska - deklarował Siegfried Baier, dyrektor Nifco Poland.

Koncern Nifco powstał w 1967 roku, dziś ma kilkadziesiąt fabryk, w 14 krajach Azji, Ameryki i Europy, zatrudnia ponad 8 tysięcy pracowników. Obecna od 9 lat w Polsce firma Nifco otrzymała pięć zezwoleń na prowadzenie działalności na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK". Łączny koszt inwestycji to prawie 140 mln złotych. Firma zadeklarowała zatrudnienie blisko 450 nowych pracowników.


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/8625,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  Świdnica  Nifco  WSSE  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.