« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Auto potrąciło dziecko
08.04.2015 14:55 / odsłon: 6020 / komentarzy: 12
W bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala kilkunastoletni chłopcy, który został potrącony przy przejściu dla pieszych na Podzamczu.

Kliknij, aby powiększyć
fot. (Rafał Łabuz)
fot. (Rafał Łabuz)
Chłopiec przebiegał w okolicach pasów przez jezdnię. Jadąca samochodem osobowym kobieta próbowała hamować. Niestety nie udało się jej zatrzymać auta. Pojazd uderzył w dziecko. - Podbiegło do niego kilka osób. Wśród nas był m.in. ratownik WOPR. Chcieliśmy pomóc poszkodowanemu – relacjonuje jeden ze świadków. Jak wynika z informacji, które nam przekazał chłopiec był nieprzytomny do momentu przyjazdu ambulansu. Po krótkiej reanimacji odzyskał przytomność. - Karetka zabrała dziecko. Odjechała kilkaset metrów i znów stanęła a dłuższą chwilę– opowiada. Nie wiadomo w jakim stanie jest dziecko. Najprawdopodobniej w bardzo ciężkim. Biegli ustalają przyczyny zdarzenia. Sprawdząją czy dziecko było już na przejściu dla pieszych, czy prawidłowo je pokonywało oraz z jaką prędkością jechała kierująca samochodem.

 


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/8660,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Powitali lato (03.07.2018 10:58)
» Dzieci mają już swoje miasteczko! (03.07.2018 10:53)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  Podzamcze  potrącenie  przejście dla pieszych    
Wasze opinie:
dodał(a): ~kamil / 08.04.2015 15:11
Jak to jest zawsze albo baba albo stary dziad...Oby tylko chłopak przeżył.
dodał(a): ~ralod / 08.04.2015 16:11
skoro chlopak przebiegal przez pasy to juz wiadomo ze nie pokonywal przejscia prawidlowo pewnie wbiegl przed auto i oby tylko na siniakach lub zlamaniu zakonczyla sie dla niego ta nauczka ze nie wbiega sie przed auto nawet na pasach !! auta nie staja w miejscu !!
dodał(a): ~marta01 / 08.04.2015 18:21
Dziecko nie powinno przebiegać przez ulicę.A wogóle to gdy dziecko nie zna się jak powinno prawidłowo to rodzice powinni je pilnować
dodał(a): ~Gosia / 08.04.2015 18:21
Nie oceniajcie kobiety, jesli dzieciak wbiegł pod koła to jego wina. Nie ma szans wyhamować samochodu nawet jadąc 40 km/h jak dziecko wybiega wprost pod koła. Mi też kiedyś wybiegły dzieci zza autobusu nie było szans ich zobaczyć, nie wiem co mnie uchroniło że auto wyhamowało kilka centymetrów od nich. Dlatego nie oceniajcie dopóki nie poznamy faktów.
dodał(a): ~wkurzony / 08.04.2015 19:59
DO Kamila z postu o 15:11
Jestem facetem z dwudziestoletnim stażem kierowcy.
Trzeba być skończonym szowinistą i zadufanym w sobie palantem aby tak stereotypowo podejść do sprawy. Zapewne Kamilu jesteś mistrzem kierownicy który:
- Nigdy nie parkuje w miejscu niedozwolonym
- Nigdy nie przekracza prędkości ani w terenie zabudowanym, ani poz anim
- Zawsze zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych, gdy tylko tam ktoś stoi
- Posiada aktualne zaświadczenie o posiadaniu szkolenia z ratownictwa drogowego
- Zawsze bezwzględnie zatrzymuje się do całkowitego zatrzymania 20 cm przel linią "stop"
- Nigdy nie wyprzedził w miejscu niedozwolonym...

Z pewnością jesteś Kamilu takim kierowcą

Bo jeśli nie, to stul p...sk
dodał(a): ~Baba / 09.04.2015 15:46
No cóż Kamilu? Babą nie będziesz (chyba żeby), ale na starucha masz szansę!
dodał(a): ~Julita / 09.04.2015 16:06
Kamiluu podobno piszą tak osoby ktore jezdzic nie znaja :-) jestem kobieta no i ? Niektóre kobiety potrafia jezdzic o wiele lepiej od mezczyzn, przykro ze chlopczykowi stala sie krzywda,mam nadziejeze wroci szybko do zdrowia :(
dodał(a): ~baby / 09.04.2015 19:44
Dzisiaj obok reala przez pewną blondynkę skasowałbym auto bo wymusiła pierwszeństwo wyjeżdżając z parkingu. Pani o włosach koloru blond nie raczyła nawet przeprosić tylko pojechała sobie w najlepsze... Szkoda, że nie było miejsca żeby ją wyprzedzić... Może niektóre kobiety powinny przechodzić szereg badań psychologicznych? Trzymam kciuki za chłopca.
dodał(a): ~Trochę wyobraźni / 09.04.2015 20:18
Te rewelacje pt: baba, stary dziad, to albo Ci super jeżdżący faceci piszą, co najwięcej śmiertelnych wypadków, przez swój brak wyobraźni powodują albo Ci, którzy nigdy sami auta nie prowadzili i nie mają pojęcia, co robią piesi ... Bo to co robią, jest nie do opisania !!! I dodajmy - najczęściej "Dorośli piesi " Dzieciak się w...jebał być może na pasy, bo autobus, kierująca traumę do końca życia będzie miała, kto wie czy kiedyś za kierownicę wsiądzie ale najlepiej ją osądzać, bo dzieciak był pewno słodki, rozważny i na bank nie winny!!! Ta... Ludzie ogarnijcie się, bo żal qrwa pl.
dodał(a): ~Ł / 09.04.2015 21:42
A Straż Miejska stawia fotoradar na przykład, na ulicy "de Gaulle'a" ponieważ dba o bezpieczeństwo duchów które skaczą z mostu i martwią się o swoje bezpieczeństwo podczas rozbiegu, zamiast dbać o to aby przy szkole było bezpiecznie. Widać kasaaaaa jest ważniejsza niż obywatele tego miasta. Jak wszędzie w kraju naszym kochanym, fotoradar ma zarabiać a reszta ch...j!!
dodał(a): ~asus68 / 08.08.2015 17:02
I co "biegli" ustalili? bylo tak - na prawym pasie auto sie zatrzymało zeby przepuscic chlopca ktory przechodzil na pasach, pani grzala lewym pasem uderzyla chlopca i zaczela dopiero chamowac,widzialem to bo wyprzedzila mnie przed pasami.....wzywalem pomoc pod 112.
dodał(a): ~RWS-Podzamcze / 09.09.2015 11:36
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś wejdź i wyślij swój głos, każdy głos jest ważny.


ZAGŁOSUJ NA PROJEKT NR 2

http://walbrzyska-wspolnota-samorzadowa-podzam cze.pl/forum/viewtopic.php?p=24#24
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść: