« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Milionowa dotacja
08.05.2015 17:27 / odsłon: 2618 / komentarzy: 0
Aż 46 inwestycji sportowo-rekreacyjnych już niebawem powstanie na Dolnym Śląsku, w ramach wojewódzkiego programu rozwoju bazy sportowej. Wśród nich będzie pełnowymiarowa sala sportowa przy Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej. Na początku maja wójt gminy Teresa Mazurek odebrała, z rąk marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, decyzję o przyznaniu dotacji w wysokości 1 miliona złotych.

Kliknij, aby powiększyć


W ramach „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015-2017", Sejmik Województwa Dolnośląskiego przeznaczył ponad 18 milionów zł, na dofinansowanie rozwoju infrastruktury sportowej, w tym budowy 33 nowych obiektów oraz modernizację 13 istniejących. Uroczyste przekazanie decyzji odbyło się 5 maja br. na stadionie Śląska Wrocław.

W gminie Świdnica funkcjonuje 12 placówek oświatowych (3 gimnazja, 6 szkół podstawowych, 2 przedszkola oraz szkolne schronisko młodzieżowe), w których uczy się blisko 1800 uczniów. Mimo tego, że na terenie gminy są boiska i sale gimnastyczne, nie zaspokajają one wszystkich potrzeb uczniów i społeczności lokalnej dotyczących infrastruktury sportowej. - Od 6 lat ściśle współpracujemy z kołem naukowym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Studenci przeprowadzali badania w szkołach gminy Świdnica, biorąc pod uwagę wady postawy naszych dzieci oraz ich stan uzębienia. Niestety okazuje się, że wady postawy u dzieci się nasilają. Ostatnie wyniki raportu jeszcze bardziej uwidoczniły ten problem, wskazując wady postawy u 80% przebadanych dzieci. Są to liczby i informacje, które wzbudzają wielki niepokój i stąd m.in. nasze działania związane rozbudową bazy sportowej - mówi wójt Teresa Mazurek.

Sala gimnastyczna w Bystrzycy Górnej zaprojektowana została jako obiekt jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony. Obiekt wykonany zostanie w technologii tradycyjnej i składał się będzie z czterech zespołów funkcjonalnych: sali gimnastycznej z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz,

zaplecza higieniczno sanitarnego i administracyjnego sali gimnastycznej, zaplecza techniczno magazynowego, łącznika ze strefą wejściową do budynku, stanowiącego także połączenie z budynkiem szkoły. - Będzie to pełnowymiarowa sala gimnastyczna, mieszcząca boisko do gry w koszykówkę o łącznej powierzchni użytkowej blisko 910 m2. Obecnie jesteśmy w trakcie procedury przetargowej. Otwarcie ofert planowane jest na dzień 18 maja br. - dodaje wójt gminy.

Sala sportowa w Bystrzycy Górnej będzie kolejnym obiektem sportowym zlokalizowanym przy placówce oświatowej. Obecnie do dyspozycji uczniów, ale i wszystkich chętnych jest pełnowymiarowa hala sportowa, siłownia, sala do squasha, profesjonalna ścianka wspinaczkowa, sala fitness przy centrum edukacyjnym w Witoszowie Dolnym. Sale sportowe posiadają także placówki oświatowe w Pszennie oraz Lutomi Dolnej. Planowany termin rozpoczęcia realizacji inwestycji w Bystrzycy Górnej to koniec II kwartału br., a zakończenia 31 lipca 2016 roku.


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/8736,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Odnowią fragmenty zabytków (20.02.2018 12:49)
» Milionowe wsparcie (17.07.2017 14:59)
» Miliony dla Walimia (07.07.2017 06:42)
» Milionowe wsparcie (31.05.2017 23:23)
» Mała Księga Patrioty (28.04.2017 22:11)
» Muzyczne ferie (22.02.2017 23:56)

Słowa kluczowe: Gmina świdnica  dotacja  boisko  sala sportowa  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.