« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Eko-Wieża
20.05.2015 13:33 / odsłon: 2202 / komentarzy: 0
Będzie miejscem edukacji ekologicznej dla turystów, mieszkańców region i środowisk ekologicznym z Polski i zagranicy. W czwartek 28 maja 2015 o godz. 12:00 Fundacja In Situ otwiera działalność Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000 "Eko-Wieża".

Kliknij, aby powiększyć


Inwestycja została zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego i środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Taras widokowy, sala multimedialna, trzy sale ekspozycyjne i sale warsztatowe w piwnicach, to efekt wielkiego wysiłku i znaczący moment w historii Grunwaldu. Obiekt będzie miejscem edukacji ekologicznej dla turystów, mieszkańców region i środowisk ekologicznym z Polski i zagranicy. Działalność Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000 "EKO-WIEŻA", to także ogromna szansa dla rozwoju Sokołowska i przywrócenia mu należytego miejsca na mapie Europy.

Obiekt byłego sanatorium został wybudowany w latach 1862 – 1871 i pełnił swoje funkcje do lat 90. XX w. W 2005 r. był dwukrotnie podpalany i popadł w ruinę. Od 2007 r. Fundacja In Situ - obecny właściciel obiektu, prowadzi jego odbudowę. - “Cała trudność, ale i płynąca z tego satysfakcja, że udało się ocalić coś od zniszczenia i zapomnienia. Mam zawsze osobisty stosunek do przedmiotów wykonanych czyjąś ręką, gdzie widać nie tylko pracę, ale i kunszt. Ten obiekt był pełen takich perełek, ale został nie tylko spalony, ale i okradziony. Jesteśmy bardzo szczęśliwy z tak namacalnego efektu naszej pracy, ale również pracy wszystkich naszych współpracowników i instytucji współfinansujących. To, co dla wielu przez lata było niemożliwe, teraz otwiera drzwi dla wszystkich. Fundacji, czyli kompleksu sanatoryjnego, rozpościera się przepiękny park, bardzo ciekawe okazy starodrzewia, bardzo ciekawe okazy starych, dwustuletnich drzew, ale, całe Sokołowsko jest praktycznie pogrążone w zieleni. Z tarasu widokowego można zobaczyć, jak wspaniałe góry są wokół nas, jak wspaniałe otaczają nas panoramy, gdzie można się udać na pieszą wycieczkę, wobec tego wszystkich zapraszam do obserwacji tego, co się dzieje w Sokołowsku, tego co się dzieje w sztuce w Sokołowsku, ale również do korzystania z całego bogactwa propozycji, które są wokół nas – podkreśla Bożenna Biskupska, wiceprezes Fundacji IN SITU.

 


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/8767,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
nie znaleziono pasujących tekstów...

Słowa kluczowe: Mieroszów Sokołowsko  Eko-Wieża  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.