« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Ogranicznicy skończyli 24 lata
26.05.2015 13:27 / odsłon: 2349 / komentarzy: 0
W Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim odbyły się obchody 24. rocznicy powołania Straży Granicznej oraz 6. rocznicy powstania Nadodrzańskiego Oddziału SG. W uroczystości, oprócz Komendanta Nadodrzańskiego OSG gen. bryg. SG Andrzeja Kamińskiego, jego zastępców płk SG Małgorzaty Sakaluk i płk. SG Tomasza Michalskiego oraz kadry kierowniczej NoOSG, udział wzięli także wojewodowie: lubuski Katarzyna Osos i dolnośląski Tomasz Smolarz.

Kliknij, aby powiększyć


Obecni byli również szefowie służb mundurowych szczebla wojewódzkiego, dowódcy wojskowi, a także przedstawiciele władz samorządowych i innych instytucji i urzędów współpracujących z Nadodrzańskim Oddziałem SG na terenie trzech województw: lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. W obchodach uczestniczyli także przedstawiciele policji niemieckiej federalnej i landowej oraz policji czeskiej. Uroczyste obchody rozpoczęły się o godz. 11.30 Mszą Świętą w intencji funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej w Kaplicy pw. Świętego Mateusza w Komendzie Nadodrzańskiego OSG celebrowaną przez księdza biskupa Tadeusza Lityńskiego. O godzinie 13.00 na placu apelowym odbył się uroczysty apel. Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia oraz awanse, a 11 funkcjonariuszy odebrało akty mianowania na pierwszy stopień w korpusie chorążych. Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Andrzej Kamiński podczas wystąpienia podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom NoOSG za zaangażowanie, zrozumienie i poświęcenie i życzył odwagi przed nowymi wyzwaniami. Podkreślił także, że w wyniku wielu zmian formacja stała się sprawna, skuteczna i nowoczesna, a znaczny udział w tej skuteczności miała ścisła współpraca z innymi służbami w Polsce i za granicą.

W uroczystościach udział wzięła Orkiestra Morskiego Oddziału SG, która zapewniła dostojną oprawę muzyczną oraz kompanie honorowe Nadodrzańskiego Oddziału SG i 1. Brabanckiego Batalionu Czołgów z 34. Brygady Kawalerii Pancernej. Obchodom 24. rocznicy powołania formacji i 6. rocznicy powstania Nadodrzańskiego Oddziału towarzyszyły Drzwi Otwarte. Na odwiedzających Komendę NoOSG czekały specjalnie na tę okazję przygotowane atrakcje: pamiątkowe paszporty, wystawa fotograficzna, stoiska informacyjne SG oraz służb współdziałających, pokaz sprzętu. Chętni mogli również sprawdzić swoje siły w strzelaniu z broni laserowej lub łuku. Nie zabrakło tradycyjnego „granicznego” poczęstunku – grochówki i kiełbaski z grilla, a najmłodsi goście otrzymali w prezencie opaski odblaskowe, które zwiększą ich bezpieczeństwo po zmroku.


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/8788,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Zaatakował pogranicznika (10.02.2015 12:46)
» Spełniły się jego marzenia (17.09.2014 11:14)
» Nielegalny pobyt (27.08.2014 00:33)
» Dwa auta w jedną noc (15.07.2014 12:30)
» Ponad pół tony krajanki (23.04.2014 12:52)
» Zatrzymali cudzoziemców (06.04.2014 11:40)

Słowa kluczowe: Krosno Odrzańskie  straż graniczna  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.