« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Będą środki na kolejne firmy
29.07.2015 23:49 / odsłon: 1484 / komentarzy: 0
Aż 90 firm powstało w ostatnich siedmiu miesiącach dzięki pożyczkom z Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. Do nowo utworzonych przedsiębiorstw trafiło prawie 6 milionów złotych. Młodzi przedsiębiorcy mogli rozpocząć swoją działalność dzięki wsparciu finansowemu, jakie zapewnił im rządowy program „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie". Do rozdysponowania FRW otrzyma kolejne 3 mln zł.

Kliknij, aby powiększyć


Możliwość pozyskania nawet 81 tys. zł niskooprocentowanej pożyczki na założenie własnego biznesu mieli studenci, absolwenci i osoby bezrobotne. Funkcjonujący już przedsiębiorcy mogli ubiegać się o pożyczkę w wysokości 24 tys. zł na tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych. Korzystającym z programu przysługiwały również cieszące się zainteresowaniem bezpłatne szkolenia i doradztwo m.in. z zakresu prawa gospodarczego, księgowości, zarządzania finansami, czy marketingu. - Na realizację całego przedsięwzięcia i rozdysponowanie 6 mln zł Fundusz Regionu Wałbrzyskiego miał dwa lata. Dzięki skutecznej kampanii i zaangażowaniu naszych doradców finansowych zakończyliśmy program w ciągu siedmiu miesięcy. Tempo udzielania pożyczek oraz ich ilość świadczą o istniejącej potrzebie wspierania kapitałem wchodzące na rynek firmy - mówi Prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Robert Jagła - Rządowy program okazał się świetnym pomysłem, ponieważ dał szansę na rozpoczęcie własnej działalności osobom bez doświadczenia ale z realnymi i ciekawymi pomysłami na biznes. Funduszowi Regionu Wałbrzyskiego udało się wynegocjować z Bankiem Gospodarstwa Krajowego uruchomienie kolejnej transzy środków w kwocie 3 milionów złotych - dodaje. Profile działalności powstałych dzięki programowi są bardzo różne. Świeżo upieczeni przedsiębiorcy świadczą m.in. usługi fotograficzne, reklamowe, gastronomiczne, hydrauliczne, pośrednictwa finansowego czy treningu sportowego. Najwięcej powstało sklepów spożywczych i warsztatów samochodowych.

Ostatnia pożyczka w ramach programu została udzielona na otwarcie biura pośrednictwa ubezpieczeniowego. Umowę uroczyście podpisano 29 lipca, podczas konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. O programie „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie" przeczytałam najpierw w internecie. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego poleciła mi natomiast koleżanka, która wcześniej korzystała już z jego usług. Dzięki wsparciu finansowemu mogłam wyposażyć biuro oraz zakupić niezbędne materiały budowlane do jego wyremontowania - mówi Marta Łobos, właścicielka firmy. - To co przekonało mnie do FRW, to przede wszystkim minimum formalności, przyjazna atmosfera i ekspresowe tempo obsługi. Cieszę się, że mogłam współpracować właśnie z tą instytucją - dodaje. W najbliższym czasie Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wznowi przyjmowanie wniosków pożyczkowych w ramach rządowego programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie". Dzięki nowym środkom powstanie kolejnych kilkadziesiąt firm.


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/8947,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)
» Krzeszów i Stare Bogaczowice w LOCIE (03.07.2018 09:33)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  Fundusz Regionu Wałbrzyskiego  pożyczki  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
R E K L A M A
R E K L A M A
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.