« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie
11.08.2015 12:26 / odsłon: 2901 / komentarzy: 0
Kolejne 3 mln zł Fundusz Regionu Wałbrzyskiego otrzymał od Banku Gospodarstwa Krajowego na kontynuowanie rządowego programu „Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie”. W przeciągu ostatnich siedmiu miesięcy, dzięki programowi, powstało aż 90 firm. Do nowo utworzonych przedsiębiorstw trafiło prawie 6 milionów złotych.

Kliknij, aby powiększyć


Na rozdysponowanie 6 mln zł Fundusz Regionu Wałbrzyskiego miał dwa lata. Środki zostały wyczerpane w ciągu siedmiu miesięcy. Ogromne zainteresowanie przyszłych przedsiębiorców rządowym programem spowodowało, że Fundusz Regionu Wałbrzyskiego podjął negocjacje z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w celu uruchomienia następnej transzy środków. 3 mln zł – taka kwota przeznaczona została na kolejne pożyczki. Od 10 sierpnia wznowione zostało przyjmowanie wniosków pożyczkowych. Z tej okazji Fundusz Regionu Wałbrzyskiego zorganizował konferencję w salonie piękności Naomi, który powstał dzięki pożyczce z programu „Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie”. Miejsce konferencji nie było przypadkowe. Anna Witek była jedną z pierwszych osób, które skorzystały z rządowego programu, by założyć własną działalność gospodarczą. Teraz, jako przedsiębiorca może się już pochwalić świetnie prosperującym biznesem i mamy nadzieję, że stanie się przykładem dla innych – mówi prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Robert Jagła.- Zdecydowałam się skorzystać z programu „Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie” przede wszystkim ze względu na bardzo atrakcyjne warunki pożyczki, jak oprocentowanie, okres karencji i czas spłaty. Istotne było dla mnie również to, że nie musiałam zakładać działalności, żeby złożyć wniosek o pożyczkę – wyjaśnia właścicielka salonu Anna Witek -O programie powiedział mi sam prezes FRW Robert Jagła siedząc na fotelu fryzjerskim. Pamiętam, że w radiu leciała wtedy reklama FRW. Dosłownie miesiąc później sytuacja zmusiła mnie do pomyślenia o założeniu własnej działalności i dzisiaj bardzo się z tego cieszę – dodaje.

Dodatkową korzyścią, jaką otrzymają przyszli przedsiębiorcy uczestniczący w programie, będzie możliwość zdecydowania się na bezpłatną usługę hostingową przez okres 12 miesięcy a także bezpłatne przeniesienie stron www wraz z domeną i pocztą na serwery hostedby.pl. Taką ofertę wsparcia przedsiębiorczości w dobie nowych technologii przygotowała firma heapmail Internet Solutions sp. z o.o., w ramach ścisłej współpracy w Funduszem Regionu Wałbrzyskiego. Profile działalności, które do tej pory powstały dzięki programowi, są bardzo różne. Świeżo upieczeni przedsiębiorcy świadczą m.in. usługi fotograficzne, reklamowe, gastronomiczne, hydrauliczne, pośrednictwa finansowego czy treningu sportowego. Najwięcej powstało natomiast sklepów spożywczych i warsztatów samochodowych.

Możliwość pozyskania nawet 81 tys. zł niskooprocentowanej pożyczki na założenie własnego biznesu mają studenci, absolwenci i osoby bezrobotne. Funkcjonujący już przedsiębiorcy mogą ubiegać się o pożyczkę w wysokości 24 tys. zł na tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych. Korzystającym z programu przysługują również cieszące się zainteresowaniem bezpłatne szkolenia i doradztwo m.in. z zakresu prawa gospodarczego, księgowości, zarządzania finansami, czy marketingu. Wszystkie informacje na temat programu można znaleźć na stronie www.frw.pl

Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/8976,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  Świdnica. FRW  Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.