« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Autobusy zamiast złotego pociągu
23.09.2015 23:14 / odsłon: 2225 / komentarzy: 0
- Co tam wirtualny "złoty pociąg" - my mamy prawdziwe, złote autobusy! W dodatku najnowocześniejsze w kraju - podkreślał z humorem burmistrz Bogdan Kożuchowicz podczas oficjalnej prezentacji nowo zakupionych autobusów dla komunikacji miejskiej.

Kliknij, aby powiększyć


Premiera pojazdów miała miejsce podczas dorocznego Happeningu Rowerowego 21 września. Święto jednośladów odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w ramach którego zachęca się społeczeństwo do korzystania z masowych środków komunikacji. Happening rozpoczął się o godz. 10:00 tradycyjnym przejazdem rowerzystów ulicami miasta. Jak co roku wystartowały zarówno kilkuletnie maluszki, jak i młodzież oraz dorośli. Na starcie nie zabrakło m. in. sióstr de Notre Dame wraz ze swoimi podopiecznymi z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci, byli uczniowie świebodzickich szkół, reprezentacja szkółki kolarskiej "Trójka", działającej przy SP 3, a także reprezentacja rady miejskiej - oczywiście na rowerach. Po widowiskowej paradzie na jednośladach przyszedł czas na wyjątkowy punkt programu - poświęcenie i oficjalne przedstawienie nowych autobusów miejskich, które zakupiła gmina Świebodzice. Przypomnijmy, że wartość tej inwestycji to aż 4,2 mln zł, z czego 85 % kosztów pokrywa Unia Europejska. - Mamy wspaniałe, jedne z najnowocześniejszych autobusów miejskich w kraju, mam nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni podróżując tak komfortowymi pojazdami. Od stycznia wszyscy jeździmy mercedesami - zakończył żartobliwe Bogdan Kożuchowicz. - Bądźcie Państwo dumni, to pojazdy posiadające najnowocześniejsze rozwiązania techniczne zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jak i ekologię a także komfort pracy kierowcy. Dołożyliśmy wszelkich starań, by te pojazdy spełniały najwyższe standardy - zapewniał Antonio Cavotta, który ujął wszystkich całkiem niezłą polszczyzną. Jeszcze tylko przecięcie symbolicznej wstęgi - i autobusy przeszły we władanie mieszkańców, którzy chętnie zaglądali do środka, a nawet siadali za kierownicą, bo można było przekonać się jak wiele nowinek technicznych posiadają pojazdy. Tegoroczny happening obfitował w wiele innych atrakcji - jak chociażby pokaz w wykonaniu Pawła Skóry, Mistrza Świata, Mistrza Europy i Mistrza Polski we freestyle football. Prowadzone przez niego warsztaty i konkursy cieszyły się ogromnym powodzeniem. Było również miasteczko ruchu drogowego obsługiwane przez Straż Miejską, znakowanie rowerów przez policjantów z KPP w Świdnicy, pogadanka na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, mały egzamin na prawo jazdy dla dzieci, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników medycznych, a dla najmłodszych malowanie buzi, gra w piłkarzyki, i in. Wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe, a dzieci uczestniczące w konkursach książeczki o ruchu drogowym. Chętni mogli się zapisać do szkółki kolarskiej działającej przy SP nr 3.

Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/9068,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Wspólnie pomóżmy Olkowi (01.02.2018 15:39)
» Ruszyła rewitalizacja Krasickiego (17.01.2018 13:31)
» „Meeting New Friends” (04.01.2018 13:43)
» Akcja Auchan Polska – Wałbrzych (07.12.2017 00:18)
» Śmiertelny wypadek koło Mokrzeszowa (14.11.2017 00:44)
» Odbiorają odpady (08.11.2017 12:01)

Słowa kluczowe: Świebodzice  akcja  autobusy  happening  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.