« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Połączyli siły
07.10.2015 23:54 / odsłon: 2662 / komentarzy: 0
Gwarancja zatrudnienia dla najlepszych studentów, większa liczba godzin praktyk oraz zwiększenie atrakcyjności turystycznej i kulturalnej Gminy Wałbrzych i Staraj Kopalni - takie między innymi możliwości daje porozumienie podpisane pomiędzy tymi podmiotami, a Państwową Wyższa Szkołą Zawodową im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

Kliknij, aby powiększyć


Celem porozumienia jest wieloletnia i wielokierunkowa współpraca pomiędzy Stara Kopalnią, PWSZ oraz Gminą Wałbrzych w sprawach realizacji zadań z zakresu kultury, turystyki oraz edukacji w oparciu o górnicze tradycje oraz wielokulturowość Wałbrzycha. - Można powiedzieć, że projekt Starej Kopalni buduje nowy obraz naszego miasta. Natomiast porozumienie właściwie tylko formalizuje codzienną współpracę, która jest udziałem tych trzech środowisk -mówił Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. - Porozumienie ma na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy tymi trzema podmiotami. Wykorzystanie potencjału uczelnianego i spożytkowanie go w Starej Kopalni poprzez promocję i realizowanie wspólnych przedsięwzięć takich jak praktyki studenckie, konferencje naukowe, wydawanie wspólnych publikacji oraz promowanie uczelni wyższej i starej kopalni jako instytucji kultury i sztuki - mówiła Anna Żabska, dyrektor Starej Kopalni. W założeniu najlepsi studenci, którzy odbędą praktyki oraz przeszkolenie zawodowe w Parku Wielokulturowym będą mieli szansę na dalszą współpracę w ramach zatrudnienia. - Cały czas poszukujemy osób chętnych do pracy. Jesteśmy w stanie zagwarantować zatrudnienie najlepszym studentom spośród tych, którzy przejdą u nas praktykę i przeszkolenie - dodała Anna Żabska. Oferta oraz możliwości zapisane w porozumieniu są bardzo szerokie. Skierowane są do osób studiujących na różnych kierunkach, jednak w pierwszej kolejności studentom turystyki i rekreacji, administracji czy architektury krajobrazu. Celem podjętej współpracy jest zapewnienie wysokiego poziomu kształcenia studentów uczelni PWSZ i efektywnego wykorzystania w przyszłości nabytej przez nich wiedzy i umiejętności. Ponadto zwiększenie atrakcyjności turystycznej i kulturalnej Gminy Wałbrzych oraz Starej Kopalni. - Jest to realizacja misji naszej uczelni, która mówi, że będzie prowadziła swoją działalność głównie dydaktyczną we współpracy z naszym otoczeniem. Tym najbliższym jest oczywiście Wałbrzych. W ramach porozumienia studenci przechodzą z profilu ogólnoakademickiego na profil praktyczny. Oznacza to, że w każdym programie studiów, dotychczas trzytygodniowa praktyka zwiększa się do wymiaru trzech miesięcy. Nie wykluczamy również, że w ramach tej współpracy mogą rodzić się nowe specjalności na kierunkach już istniejących, a może nawet nowe kierunki studiów, co oczywiście nie jest procesem łatwym ,ale wykonalnym - mówiła prof. zw. dr hab. Elżbieta Lonc, rektor uczelni.


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/9104,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  PWSZ  Stara Kopalnia  porozumienie  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.