« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Tu jest jak w Narnii
08.10.2015 00:11 / odsłon: 2332 / komentarzy: 0
Aż 40 uczestników, w tym najmłodsza, 5-latka, wzięło udział w pierwszym w tym roku szkolnym Dziecięcym Rajdzie. Dzieci wraz z opiekunami przeszły 26 kilometrów poznając uroki Gór Stołowych.

Kliknij, aby powiększyć


Z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego w Świdnicy na 2-dniową wycieczkę wyjechała 31-osobowa grupa dzieci wraz z 3 opiekunami i 6 rodzicami. Uczestnikami wyprawy byli podopieczni koła „ToTuToTam" działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy oraz Grupa Włóczykije ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Wycieczka adresowana została do uczniów szkół podstawowych, ale najmłodsza uczestniczka miała zaledwie 5 lat, w trasę wyruszyła z mamą. Był to już IV Dziecięcy Rajd Jesienny. - Rajd ten ma już swoją tradycję i historię. Zawsze organizowany jest na otwarcie sezonu, czyli nowego roku szkolnego i zawsze zabieramy dzieci na podróż z noclegiem. W ubiegłym roku chodziliśmy po Górach Orlickich, dwa lata temu byliśmy pod Śnieżnikiem, a w pierwszy Rajd wybraliśmy się do Szwajcarki - mówi Zbigniew Curyl, komandor Rajdu, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy i jednocześnie prezes oddziału PTTK w Świdnicy.
W tym roku, dzięki dofinansowaniu rajdu z budżetu Urzędu Miejskiego, w ramach zadania „Wspieranie organizacji działań i imprez turystycznych", koszt udziału w imprezie dla uczestnika wynosił tylko 60 zł. W ramach tej kwoty mali turyści mieli zapewniony transport w obie strony autobusem, bilety wstępu do zwiedzanych po drodze obiektów, nocleg, obiadokolację i śniadanie w schronisku. Organizator zadbał również o obowiązkowe dla wszystkich uczestników rajdu znaczki, certyfikaty i praktyczne nagrody w licznie rozegranych konkursach. Nagrodę główną, czyli wielofunkcyjny scyzoryk, otrzymał Jakub Taraszkiewicz z koła Włóczykije. Największą znajomością Gór Stołowych wykazał się Konrad Jaskółka, natomiast najlepsza w konkurencjach sprawnościowych była Zuzanna Pawlak, również z Włóczykijów. Wśród rozdawanych zestawów znalazły się latarki, termosy i przewodniki. W ramach wycieczki dzieci zwiedziły Bazylikę pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i skansen w Wambierzycach, grały wieczorem w Chińczyka, razem śpiewały, ale największą atrakcją był podziwiany krajobraz. - Ogromne wrażenie na uczestnikach zrobił Wodospad Pośny, skalny Labirynt, przejście przez szczelinę „Piekiełko" i oczywiście sam Szczeliniec, na który wybraliśmy się przed śniadaniem. Dziewczyny z zachwytem porównały widoki do bajkowych scenerii. Stwierdziły, że jest jak w fantastycznym świecie „Opowieści z Narnii". Faktycznie, na szczycie byliśmy o 8.00 rano i w poświacie wschodzącego słońca wioski wyłaniające się u podnóża gór wyglądały magicznie - podsumowuje wyprawę Zbigniew Curyl. Kolejny Rajd, tym razem z ogniskiem, już 18 października 2015 roku. W ramach 39. Zlotu Turystów Świdnickich, organizowana jest wyprawa na Ślężę. Koszt udziału w wycieczce to 10 zł. W ramach tej kwoty organizator zapewnia transport w obie strony i znaczek rajdowy. Zapisy i szczegółowe informacje w PTTK i MDK w Świdnicy.

Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/9111,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Czapki z głów (08.01.2018 14:45)
» Płonie były szpital w Świdnicy (06.10.2017 14:10)
» Ty też możesz pomóc (22.09.2017 09:47)
» Coraz piękniej nad zalewem (26.07.2017 23:01)
» Schronisko podsumowało półrocze (12.07.2017 22:41)
» Nie przeżył zderzenia z TiR-em (12.07.2017 22:31)

Słowa kluczowe: świdnica  MDK  wycieczka  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.