« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Spektakl dla dzieci
10.12.2015 00:52 / odsłon: 1885 / komentarzy: 0
Zostanie zrealizowany 34 razy. Jego odbiorcy to dzieci z wałbrzyskich szkół w wieku od 10 do 14 lat. Premiera spektaklu ,,Tutaj jest wszystko" już 15 grudnia 2015 roku.

Kliknij, aby powiększyć


Sztuką „Tutaj jest wszystko" Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu wychodzi do widzów. Całkiem dosłownie. Przedstawienie prezentowane będzie wyłącznie w wałbrzyskich szkołach i jest adresowane do uczniów ostatnich klas podstawówek. - Spektakl to prezent dla widzów i dla nas samych. Będzie on realizowany 34 razy we wszystkich szkołach w Wałbrzychu. Nie składa się tylko z przeżycia artystycznego. To cały szereg działań pedagogicznych, edukacyjnych, społecznych, przygotowanych przez teatr we współpracy z poradnią psychologiczno- pedagogiczną w Wałbrzychu - mówił Maciej Podstawny, dyrektor artystyczny. - Współpraca z poradnią to bardzo ważna część całego przedsięwzięcia. Chcemy sprawdzić czy ten widz w wieku od 10 do 14 lat spotyka się z naszą opowieścią. Działania pedagogiczne konsultujemy z poradnią. Ze specjalistami badamy naszego widza - mówiła Dorota Kowalkowska, kierownik literacki. Spektakl powstał na podstawie ,,Książki wszystkich rzeczy". Jej bohaterem jest obdarzony niezwykłą wyobraźnią 9-letni Thomas. Chłopiec widzi rzeczy, których inni zdają się nie dostrzegać. Ma jedno marzenie: kiedy dorośnie, chce być szczęśliwy. Rodzina Thomasa tylko na pozór jest całkiem zwyczajna. Książka Guusa Kuijera, stała się bestsellerem w całej Europie oraz otrzymała najważniejsze nagrody w kategorii literatury dziecięcej. Młodzi widzowie z Wałbrzycha i okolic będą pierwszymi, którzy zobaczą jej polską sceniczną adaptację. Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Propozycja wałbrzyskiego teatru została oceniona najwyżej spośród 117 innych projektów, które stanęły do tego prestiżowego konkursu. Konkurs im. Jana Dormana na produkcję spektaklu prezentowanego w szkołach i przedszkolach wynika z potrzeby podniesienia jakości artystycznej przedstawień pokazywanych w placówkach oświatowych. Ideą konkursu jest z jednej strony wspieranie szkoły poprzez kształtowanie bogatej i różnorodnej oferty spektakli przygotowanych z myślą o wieku i potrzebach uczniów oraz specyficznych szkolnych warunkach, z drugiej zaś - wspieranie mobilności teatrów i otwieranie ich na wyzwania bezpośredniego kontaktu z widzem poza murami ich instytucji. Patronem konkursu jest Jan Dorman - wybitny twórca polskiego teatru, reżyser i pedagog, wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Premiera spektaklu odbędzie się 15 grudnia 2015 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 26 w Wałbrzychu o godzinie 16.00 dla dzieci, 18.00 dla młodzieży i 20.00 dla dorosłych.

Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/9291,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Powitali lato (03.07.2018 10:58)
» Dzieci mają już swoje miasteczko! (03.07.2018 10:53)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  teatr    
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.