« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Decyzja w sprawie basenu przy PSP nr 21 przesądzona?
21.12.2015 07:41 / odsłon: 3787 / komentarzy: 1
Najprawdopodobniej nie uda się rodzicom uratować basenu przy szkole nr 21, który z dniem 1 stycznia zostanie zamknięty. Minister Anna Zalewska próbowała w sobotę przekonać prezydenta Wałbrzycha do zmiany decyzji. Miała pisać list – powiedziała bezpośrednio. Po słowach gospodarza miasta wydaje się, że decyzja jest już chyba jednak przesądzona.

Kliknij, aby powiększyć


- Zostaje zaburzony rytm edukacyjny. Zajęcia na basenie były ważnym elementem tego procesu. Pan prezydent chce zapewne doprowadzić do opłacalności i funkcjonalności Aqua – Zdroju – mówiła minister edukacji narodowej. - To szczególne miejsce. Skupia bardzo dużo dzieci. Trzeba ustalić jaka jest przyszłość tej szkoły. Rodzice i uczniowie mają do tego prawo. Czy są jakieś rezerwy, z których można znaleźć pieniądze na remont tego basenu? Co roku prezydent Wałbrzycha deklarował, że jakiś remont tam będzie przeprowadzony – mówiła minister Anna Zalewska. Odpowiedź Romana Szełemeja pozbawiła jednak złudzeń - W Wałbrzychu w ciągu ostatnich 3 lat wydaliśmy około 100 milinów złotych na remont infrastruktury szkolnej i sportowej. Każda szkoła praktycznie ma wyremontowaną salę gimnastyczną. Mamy w Wałbrzychu trzy, bardzo wysokich standardów baseny. Przy ulicy Ogrodowej, Sokołowskiego i Aqua Zdrój. Jako jedyne miasto w Polsce prowadzimy bezpłatną naukę pływania w klasach 3 i 4. to jest ogromny dowód na to,jak wielką wagę przywiązujemy do sportu i nauki pływania. W szkole nr 21, która jest największą w regionie, kiedyś przyjmowała 2400 dzieci, a dzisiaj ma około 1100, wyremontowaliśmy dwie sale gimnastyczne za kwotę około 5 milionów złotych. Rzeczowy basen ma tyle, co ta szkoła czyli ponad 30 lat Od kilkunastu miesięcy sanepid, ale również rodzice zgłaszają, że nie odpowiada standardom, jakim odpowiadają inne baseny. Miasta tej wielkości, jak Jelenia Góra czy Legnica, Kalisz mają od 2 do 3 basenów. My dzisiaj, po zamknięciu tego basenu, będziemy mieli trzy więc spełniamy średnią. Dalsze losy tego basenu będą wynikiem analizy. Czy da się wyremontować czy trzeba będzie budować. Biorąc pod uwagę prace, jakie prowadzimy w innych placówkach ten basen musi poczekać. Na Podzamczu jest szkoła nr 26, której dzieci korzystają z obiektów przy ulicy Ogrodowej. Myślę,że to nie kwestia finansowa, ale raczej rzeczywistych potrzeb. Basen przy ulicy Ogrodowej , z którego korzystają uczniowie SP nr 26 jest położony niecały kilometr od tego, który właśnie zamkniemy – powiedział na zakończenie prezydent, pozbawiają złudzeń rodziców. .

Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/9328,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  basen  PSP nr 21  Zalewska  Szełemej  
Wasze opinie:
dodał(a): ~MagicMan / 21.12.2015 11:36
może mamy i 3 baseny, ale proszę zwrócić uwagę na ich rozmieszczenie i dostępność komunikacyjną tych basen do mieszkańców oraz czasową ich dostępność.
O bezproblemowej dostępności mogą mówić praktycznie mieszkańcy Piaskowej Góry, Podzamcze, które jest największym skupiskiem mieszkańców Wcha - powinno mieć basen na swoim terenie.
basen na ogrodowej nie jest dostępny komunikacyjnie, a dostęp pieszy jest mocno ograniczony - dojście w okresie jesiennym, zimowy, wiosennym po zmorku utrudniony od strony strazy, uks - brak chodnikow, oswietlenia...
aqua juz jest zapchany szkolkami roznymi - a basen nie jest z gumy
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.