« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Z aresztu do psychiatryka?
22.01.2016 01:52 / odsłon: 2171 / komentarzy: 0
Prokurator Rejonowy w Świdnicy skierował wniosek o umorzenie postępowania karnego wobec tymczasowo aresztowanego 34-letniego Józefa B. mieszkańca Świebodzic, podejrzanego o spowodowanie w dniu 30 sierpnia 2015r. niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, z powodu jego niepoczytalności. Jednocześnie wniesiono o umieszczenie go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Kliknij, aby powiększyć


W toku śledztwa ustalono, że 33-letni wówczas mieszkaniec Świebodzic, w dniu 30 sierpnia 2015r. w godzinach popołudniowych, kierując samochodem VW Passat, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej w Komorowie, podjął ucieczkę, którą kontynuował po drogach W382 i K35, przejeżdżając przez miejscowości takie jak Milikowice, Słotwina, Świdnica, Nowy Jaworów, Grochotów, Świebodzice, popełniając w trakcie jazdy szereg wykroczeń drogowych, uszkadzając znaki drogowe oraz trzy radiowozy policyjne. W pościgu za podejrzanym brało udział kilka radiowozów policyjnych, w tym wyposażonych w wideorejestratory, trzy policyjne samochody uległy zniszczeniu na skutek zachowania ściganego. Policjanci w celu powstrzymania podejrzanego użyli także broni służbowej. W wyniku jej użycia nikt nie ucierpiał.

Mężczyzna został zatrzymany o godzinie 19.50 na terenie Świebodzic. Miał on w wydychanym powietrzu 0,19 mg/dm3 alkoholu, co oznacza, że prowadził samochód znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, w rozumieniu art. 87 § 1 kodeksu wykroczeń. Dodatkowo na podstawie badań toksykologicznych ustalono, że w chwili zdarzenia podejrzany znajdował się pod wpływem amfetaminy. W śledztwie prokurator przedstawił Józefowi B. zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, prowadzenia samochodu pod wpływem narkotyku, zniszczenia radiowozów policyjnych i dokonanie czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji poprzez próbę najechania na nich prowadzonym przez siebie samochodem. Podejrzany usłyszał także zarzuty kierowania w dniu 30 sierpnia 2015r. gróźb karalnych pod adresem dwóch znanych mu kobiet, naruszenie nietykalności cielesnej jednej z nich i spowodowania obrażeń ciała drugiej.
W toku śledztwa uzyskano opinię biegłych psychiatrów i biegłego psychologa sądowego, z których wynika, że podejrzany w chwili popełnienia wszystkich zarzuconych mu czynów z przyczyn chorobowych miał całkowicie zniesioną zdolność do rozpoznania ich znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem. Jednocześnie biegli uznali, że stan zdrowia podejrzanego wymaga umieszczenia w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Sprawa będzie rozpoznana w Sądzie Rejonowym w Świdnicy.


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/9385,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Ruszyła rewitalizacja Krasickiego (17.01.2018 13:31)
» Czapki z głów (08.01.2018 14:45)
» Śmiertelny wypadek koło Mokrzeszowa (14.11.2017 00:44)
» Sprawczyni wypadku była pijana (30.10.2017 17:33)
» Tragiczny wypadek - zdjęcia (27.10.2017 11:41)
» Płonie były szpital w Świdnicy (06.10.2017 14:10)

Słowa kluczowe: Świdnica  Świebodzice  pościg  prokuratura  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.