« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Badora zastępuje Kaśnikowską
01.03.2016 18:21 / odsłon: 8726 / komentarzy: 0
Wałbrzyszanin Maciej Badora został nowym prezesem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Kliknij, aby powiększyć


Podczas walnego zgromadzenia wspólników wybrano również jednego wiceprezesa. To Michał Szukała ze Świdnicy. Zaakceptowany przez większość samorządów Stanisław Rakoczy z województwa opolskiego nie otrzymał poparcia przedstawiciela Skarbu Państwa, które ma większościowy pakiet udziałów. - Zostawiamy spółkę w doskonałej kondycji. W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej działa 164 inwestorów,którzy zatrudnią ponad 44 tysiące osób – mówiła żegnająca się prezes Barbara Kaśnikowska, która przedstawiła kadrze swojego następcę. - Za wcześnie mówić o wizji. Najpierw muszę zapoznać się szczegółowo z tym, co zostało zrobione do tej pory. Wiedza, którą mam na tę chwilę, jest wiedzą powszechna. Najpierw zapoznam się z materiałami – podkreślał nowy prezes.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” to największa z 14 SSE w Polsce. Działają w niej 184 firmy, które zatrudniają ponad 44 300 osób i zainwestowały przeszło 21,7 mld złotych. Co czwarty przedsiębiorca reprezentuje branżę motoryzacyjną. Firmy z tego sektora zainwestowały ponad połowę łącznych nakładów w WSSE i zatrudniają 20 tys. pracowników. Co trzecie przedsiębiorstwo posiada polski kapitał. Blisko połowa firm to przedstawiciele mikro, małego lub średniego biznesu.

Wałbrzyska Strefa obejmuje tereny w 48 miejscowościach Polski południowo-zachodniej, w województwach: dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim i lubuskim. 1300 ha terenu pozostaje do dyspozycji inwestorów. Przedsiębiorcy działający w specjalnych strefach ekonomicznych są uprawnieni do korzystania z pomocy publicznej. Ulgi podatkowe w WSSE wahają się od 25% do 55% kosztów inwestycji lub dwuletnich kosztów zatrudnienia nowych pracowników. Zależą od wielkości przedsiębiorstwa (im mniejsza firma tym większa ulga) oraz lokalizacji inwestycji.

Strefa obejmuje przedsiębiorców opieką na każdym etapie prowadzenia inwestycji. Proponuje firmom bezpłatne szkolenia oraz udział w targach i spotkaniach B2B. Prowadzi również grupę zakupową, dzięki której udało się obniżyć koszty zakupu energii nawet o 23%. Oferuje także najem pomieszczeń biurowych i obiektów przemysłowych. W 2014 roku przeprowadziła pilotażowy projekt budowy hal, który zakończył się sukcesem. Obiekty w Wałbrzychu, Bolesławcu, Kłodzku i Nowej Rudzie zostały zagospodarowane przez inwestorów. Obecnie budowane są trzy kolejne hale: w Dzierżoniowie, Twardogórze oraz we Wrześni.

WSSE angażuje się również w dostosowanie szkolnictwa zawodowego do potrzeb przedsiębiorców. Dzięki działaniom Klastra Edukacyjnego „INVEST in EDU” stworzono dwie klasy patronackie prowadzone przez firmy działające w strefie. W tym roku zapowiedziano powstanie kolejnych czterech klas.

Za jakość i kompleksowość obsługi przedsiębiorców WSSE została wyróżniona w prestiżowym rankingu fDi Magazine grupy Financial Times. Doceniono ją także jako miejsce szczególnie polecane na inwestycje w Europie.

 

 


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/9493,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  WSSE  Maciej Badora  Kaśnikowska  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.