« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Newsy teatralne
11.05.2016 10:58 / odsłon: 1788 / komentarzy: 0
Szaniawski w Teatr Polska


(fot. użyczone)
„Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)" spektakl Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu został zakwalifikowany do drugiego etapu programu Teatr Polska. Szaniawski uczestniczy w programie po raz czwarty - wcześniej w trasę wyruszyły przedstawienia „ Świadectwa wzlotu upadku (...) Antka Kochanka" reż. S. Majewski, „Wałbrzych Utopia 2.039" reż. P. Ratajczak oraz „Męczennicy" reż. A. Augustynowicz. „Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)" w reżyserii Anety Groszyńskiej, to muzyczny kolaż biograficzny o Gabrieli Zapolskiej oparty na fragmentach życiorysu, listach, zapiskach i twórczości tej niedocenianej polskiej artystki. Spektakl cieszy się uznaniem publiczności i zbiera najwyższe noty ogólnopolskiej krytyki, czego wyrazem jest miejsce w Finale 22. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Program Teatr Polska został zainicjowany w 2009 roku w celu ułatwienia dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, niezależne i stowarzyszenia mogą ubiegać się o dofinansowanie prezentacji spektaklu w małych miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego, ale które posiadają infrastrukturę umożliwiającą prezentację przedstawienia.
Podwójny finał
Decyzją Jury Komisji Artystycznej 22. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej do finałowego II Etapu Konkursu dostały się aż dwa spektakle Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu: „Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)" w reżyserii Anety Groszyńskiej, i „Schuber. Romantyczna kompozycja na dwunastu wykonawców i kwartet smyczkowy" reż. Magda Szpecht. Do finału Konkursu zostało zakwalifikowanych 12 spektakli, na 101 zgłoszonych do udziału. Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu jest jedynym teatrem w Polsce, którego aż dwa spektakle znalazły się w finale tego prestiżowego Konkursu. Konkurs zakończy się 20 czerwca, kiedy Jury Konkursu (w składzie: Małgorzata Bogajewska, Konrad Dworakowski, Jarosław Gajewski, Rafał Węgrzyniak, Kalina Zalewska) obejrzy spektakle finałowe. Werdykt zostanie ogłoszony pod koniec czerwca. Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/9672,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  Teatr Dramatyczny  newsy  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.