« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Parkujesz na Podzamczu? Uważaj!
01.06.2016 22:43 / odsłon: 4760 / komentarzy: 6
Ubyło miejsc, gdzie do tej pory można było swobodnie parkować samochody, a wzrosły mandaty za nieprawidłowe parkowanie. To efekt pojawienia się znaków ,,zakazu ruchu" oraz ,,strefy ograniczonego postoju" na osiedlu Podzamcze.

Kliknij, aby powiększyć


Budowę Podzamcza rozpoczęto w połowie lat 70 ubiegłego wieku, a zakończono w latach 90. Z upływem lat pojawiły się poważne problemy związane z parkowaniem pojazdów na terenie osiedla. Zauważono również zagrożenia wynikające z braku możliwości dojazdu do budynków pojazdów służb ratowniczych, a w szczególności wozów straży pożarnej. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Podzamcze" w porozumieniu z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu podjęła decyzję o wyeliminowaniu parkowania pojazdów z części ciągów komunikacyjnych w najbardziej newralgicznych punktach osiedla na Podzamczu. Pojawiły się „zakazy ruchu", „strefy ograniczonego postoju". Funkcjonariusze straży miejskiej umieszczają pod wycieraczkami pojazdów informację na temat nieprawidłowego parkowania. Kierowcy nie są wzywani do komendy straży, a jedynie pisemnie upominani. Niestety działania informacyjne i prewencyjne nie dają rezultatów. Dyżurny Sekcji Patrolowo-Interwencyjnej „Podzamcze" nadal otrzymuje zgłoszenia o nieprawidłowym parkowaniu pojazdów w strefie ograniczonego postoju. Dlatego w najbliższych dniach strażnicy miejscy wraz z funkcjonariuszami policji rozpoczną bardziej zdecydowane działania, które zmuszą kierowców do zapewnienia przejazdu wozom strażackim w wypadku prowadzenia akcji ratowniczo - gaśniczej. Jednocześnie starają się, aby administratorzy terenów w dzielnicy Podzamcze przeprowadzili inwentaryzacje posiadanych zasobów pod kątem możliwości zwiększenia ilości miejsc parkingowych.


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/9704,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  Podzamcze  parkowanie  
Wasze opinie:
dodał(a): ~Maniek / 02.06.2016 11:09
a może by tak najpierw przeprowadzić inwenatryzacje, a później karać?
dodał(a): ~mieszkaniec / 02.06.2016 17:16
A gdzie niby ludzie mają parkować?! Widzę ze pracownikom Spółdzielni trudno jest określić ile maja mieszkańców a ile powstało parkingów. Nawet po inwentaryzacji, co to da!? Gdzie niby zrobią dodatkowe miejsca parkingowe żeby straż pożarna mogła spokojnie przejechać!? Chyba zaczną budynki burzyć, albo dzieciom place zabaw likwidować żeby bylo miejsce. Brak słów.
dodał(a): ~zbig / 02.06.2016 17:36
Zamiast sprzedazy ziemi pod biedronki i ine tego typu sklepy wybudowac parkingi.XXl w. Budynkow od groma ale miejsc parkingowych niema logistyka tego miastalevel Rosja
dodał(a): ~Podzamczanin / 02.06.2016 18:21
To jest piękne na tej dzielnicy. Łatwiej znaleźć w centrum miejsce parkingowe niż pod własnym domem. Na Blankowej (tam gdzie to zdjęcie) wystarczyłoby kawałek tego wychodka dla psów (bo ciężko nazwać to zarośnięte trawnikiem) wyłożyć kostką i byłby zarówno przejazd jak i miejsca parkingowe dla mieszkańców. Tak samo na innych ulicach gdzie nie było remontu. Skasować te "ozdoby" i powstały by miejsca parkingowe dla mieszkańców
dodał(a): ~barb / 02.06.2016 19:47
A może by tak łaskawie przejść się po ulicach Palisadowa i inne i zobaczyć ile stoi wraków, albo nie używanych aut bo ludzie mają po 3 auta a tylko jednym jeżdżą.Co na to administracja SM?
dodał(a): ~mieszkanka podzamcza / 06.06.2016 21:00
Na Fortecznej koło bramy 60 są dokładnie 4 miejsca parkingowe dla bramy, w której mieszkają 34 rodziny. Zamiast zrobić dodatkowe miejsca z chodnika, który prowadzi do płotu (!!!) i cypelka rozjeżdżonego zimą przez ludzi to wynajęli firmę, która posadziła żywopłot i posiała trawę - pewnie za grubą kasę!
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.