« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Ambasador Japonii w Wałbrzychu
04.07.2016 15:13 / odsłon: 1836 / komentarzy: 0
Shigeo Matsutomi, Ambasador Japonii wraz z małżonką gościli w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W spotkaniu uczestniczyli japońscy przedsiębiorcy, którzy działają na terenach WSSE. Dzięki tym inwestycjom pracę znalazło ponad 4200 osób.

Kliknij, aby powiększyć
(WSSE)
(WSSE)
Firmy z kapitałem japońskim to druga pod względem wielkości poniesionych nakładów grupa kapitałowa w wałbrzyskiej strefie. Przedsiębiorstwa z kraju kwitnącej wiśni zainwestowały w WSSE ponad 5 mld złotych. Większe nakłady poniosły jedynie firmy z kapitałem niemieckim. - Japońskie firmy to sprawdzeni partnerzy biznesowi oraz rzetelni pracodawcy, którzy inwestują w rozwój swoich pracowników. Chcemy zatem, by czuli się u nas jak u siebie w domu. Dokładamy także starań, aby stwarzać jak najlepsze warunki do rozwoju tych przedsiębiorstw - zapewniał podczas spotkania Maciej Badora, prezes wałbrzyskiej strefy. Wszystkie japońskie przedsiębiorstwa ulokowało swoje zakłady na Dolnym Śląsku. O tym, że dobrze czują się w wałbrzyskiej strefie, świadczy aż 25 zezwoleń na działalność, które związane są nie tylko z budową nowych fabryk, ale także z rozbudową istniejących zakładów. Aż cztery japońskie firmy działają na terenie Wałbrzycha. Są to NSK Steering Systems, Poland Smelting Technologies "POLST", Toyota Tsusho oraz Toyota Motor Manufacturing Poland - największy kompleks produkcyjny koncernu w Europie. - Z 43 japońskich przedsiębiorstw, które działają na Dolnym Śląsku, aż 11 funkcjonuje w wałbrzyskiej strefie. Z ankiet wynika, że pozytywnie wypowiadają się o panujących tu warunkach - podkreślał na spotkaniu Ambasador Japonii Shigeo Matsutomi. - Wiemy jednak, że coraz większym problemem staje się pozyskanie przez nich wykwalifikowanej kadry - tłumaczył. Wałbrzyska strefa angażuje się w dostosowanie szkolnictwa pod potrzeby pracodawców. W tym celu utworzony został Klaster Edukacyjny „INVEST in EDU". Jego działania zostaną dostosowane do nowych rozwiązań systemowych zapowiedzianych przez Annę Zalewską, Minister Edukacji Narodowej. - Zależy nam, aby przedsiębiorcy podejmowali współpracę ze szkołami i uczelniami - mówi Maciej Badora. - Ważne, aby absolwenci tych placówek znajdowali zatrudnienie w regionie i nie musieli wyjeżdżać. Ich umiejętności i wykształcenie stanowić będą również istotny czynnik, przyciągający do strefy nowych inwestorów - dodaje prezes WSSE „INVEST-PARK". Spotkanie było także okazją do rozmowy na tematy związane z rozwojem WSSE oraz kwestią zatrudniania obcokrajowców. Gościom, podczas przejazdu przez strefę, zostały zaprezentowane również zakłady działające w Wałbrzychu. 

Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/9755,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Dobre półrocze strefy (03.07.2018 09:26)
» Biuro Strefy w Opolu (09.11.2017 10:53)
» Biznes znowu „zmiksowany” (16.06.2017 08:57)
» Nasi na targach (28.04.2017 22:08)
» Mercedes- Benz w Jaworze (16.03.2017 13:01)
» Automotive CEE Day (02.03.2017 00:18)

Słowa kluczowe: WSSE  ambasador Japonii  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.