« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Co dalej z Górnikiem?
11.07.2016 13:10 / odsłon: 1647 / komentarzy: 0
Bez ośmiu podstawowych graczy, prezesa, nowych umów z trenerami, za to z ogromnym zadłużeniem - w takich okolicznościach Górnik rozpoczął przygotowania do nowego sezonu III ligi. Czy może być jeszcze gorzej? Niestety, tak.

Kliknij, aby powiększyć


Tuż przed pierwszym treningiem biało-niebiescy spotkali się z Tomaszem Jakackim, ustępującym prezesem klubu. Informacja, jaką przekazał były już szef Górnika, na pewno wielu zaszokowała, ale nie ma się co dziwić reakcji piłkarzy, skoro w ramach oszczędności jedyne wynagrodzenie, jakie mieliby otrzymywać to kilkusetzłotowe stypendium Prezydenta Miasta. I to też nie wszyscy, bo zaledwie 11 graczy mogłoby liczyć na powyższe uposażenie, a przecież zespół to znacznie więcej osób aniżeli „goła" jedenastka. - Trudno sobie wyobrazić grę za takie pieniądze biorąc pod uwagę dalekie wyjazdy do chociażby Częstochowy czy Bielska-Białej, zwolnienia z pracy, co przecież nie jest mile przez pracodawców widziane. Tymczasem w IV lidze można zarobić około tysiąca złotych, wyjazdy zabierają znacznie mniej czasu, a i intensywność treningów jest mniejsza -, przyznał anonimowo jeden z zawodników. Jeszcze przed pierwszym wyjściem na boisko Dominik Radziemski, Michał Oświęcimka oraz Marcin Orłowski poinformowali, iż nie zaakceptują propozycji prezesa Jakackiego, co oznacza, iż w przyszłym sezonie nie zobaczymy ich w barwach Górnika. To był dopiero początek rezygnacji, gdyż kolejnego dnia swoje odejście zapowiedzieli: Mateusz Sawicki, Kamil Jarosiński oraz Mateusz Krawiec. Jeśli do wspomnianej grupy doliczymy Sławomira Orzecha, który nie przedłużył umowy z klubem, Bartosza Tyktora (rezygnacja z gry w piłkę na rzecz pracy zawodowej), oraz niejasną sytuację z braćmi Michalakami (nadal się wahają), to okaże się, iż w stosunku do ubiegłego roku nasz skład został uszczuplony o co najmniej 8 podstawowych graczy. I to wcale nie musi być koniec roszad, gdyż piłkarze otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. W efekcie może się okazać, iż nie mający nowych umów z klubem, a więc niejako pracujący „na czarno" trenerzy Robert Bubnowicz oraz Marcin Morawski nie będą mieli kim grać. To zresztą było widoczne już na początku przygotowań. W pierwszym treningu wzięło udział niemal 20 zawodników, podczas gdy we wtorek na Ratuszowej stawiło się zaledwie 12 graczy łącznie z Morawskim, drugim trenerem Górnika. Pozostali rozjechali się w poszukiwaniu nowych pracodawców, lub jak w przypadku kilku juniorów, wyjechali na wcześniej zaplanowane wakacje. Wracając do postawionego na wstępie pytania - czy może być jeszcze gorzej? Niestety, tak. Jeśli bowiem trenerzy nie zbudują zespołu, to z oczywistych przyczyn trzeba będzie zrezygnować z występów na III-ligowym poziomie, a spróbować swych sił w IV lidze. Najprawdopobniej jest taka regulaminowa możliwość. W najgorszym wypadku wałbrzyszanie przystąpią do rozgrywek klasy okręgowej, co byłoby prawdziwym skandalem w kontekście niedawnych meczów o awans do II ligi, a przede wszystkich tegorocznych obchodów 70-lecia sportu wałbrzyskiego.

Bartłomiej Nowak

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/9762,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  Górnik Wałbrzych  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.