« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Ułatwienia dla przedsiębiorców
28.07.2016 00:21 / odsłon: 1462 / komentarzy: 0
Będą ułatwienia dla początkujących przedsiębiorców MŚP, którzy planują pozyskać fundusze unijne na innowacyjne inwestycje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.


(fot. użyczone)
To uzgodnienia, które zostały wspólnie wypracowane przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą oraz partnerów społecznych, w tym Dolnośląskich Pracodawców. Mikroprzedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą krócej niż 2 lata na Dolnym Śląsku będą mogły liczyć na ułatwienia w najbliższym konkursie RPO z działania 1.5.A Wsparcie innowacyjności produktowej i procesowej MŚP. To efekt wspólnie wypracowanych rozwiązań między Dolnośląską Instytucją Pośredniczącą a przedstawicielami środowisk regionalnego biznesu. Podczas lipcowego posiedzenia grupy roboczej ds. przedsiębiorstw i innowacji Komitetu Monitorującego RPO WD wstępnie uzgodniono, że minimalny poziom wydatków kwalifikowalnych - wyniesie 50 tys. złotych, zamiast 100 tys. złotych. Zarekomendowano również, że maksymalny poziom dofinansowania zostanie podniesiony z 45% do 60%. Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca zgodziła się również wprowadzić ograniczenie dotyczące maksymalnego poziomu wydatków kwalifikowalnych w ramach projektu do 250 tys. złotych. Dzięki temu, jest szansa, że więcej projektów inwestycyjnych przedsiębiorców uzyska dofinansowanie z RPO. - Jako Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca jesteśmy nastawieni na dialog i współpracę z dolnośląskim biznesem. Zależy nam na tworzeniu odpowiednich i przyjaznych warunków dla przedsiębiorców z sektora MŚP, również tych początkujących. Dlatego chcemy wspólnie z organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców wypracowywać takie rozwiązania, które będą stanowiły dobrą praktykę - mówi Renata Granowska, dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. Postulaty zmian w dostępie do finansowania unijnego dla początkujących mikro-przedsiębiorców zgłosili wspólnie Dolnośląscy Pracodawcy - regionalny związek pracodawców Konfederacji Lewiatan oraz Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa. Eksperci obu organizacji biznesowych wskazywali na wyraźne bariery w finansowaniu rozwoju firm MŚP, które stosunkowo krótko działają na regionalnym rynku. Organizacje zgłosiły postulaty, aby w najbliższym konkursie z działania 1.5 A RPO wprowadzić szereg ułatwień dla mniej doświadczonych przedsiębiorców. - Cieszę się, że nasze propozycje zmian zostały dobrze odebrane. To wyraźny sygnał, że jest wola i chęć współpracy między DIP a środowiskiem partnerów społecznych - twierdzi Marcin Kowalski, wiceprezes zarządu Dolnośląskich Pracodawców - związku regionalnego Konfederacji Lewiatan i jednocześnie przewodniczący grupy roboczej ds. przedsiębiorstw i innowacji.

Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/9785,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Włącz się w segregację (17.04.2018 11:59)
» Odbiorają odpady (08.11.2017 12:01)
» Wolisz płacić czy segregować? (28.06.2017 23:28)
» Debata o rynku pracy (06.10.2016 20:12)
» Nowy - stary zarząd (06.06.2016 12:46)
» Dyskutowali o bezpieczeństwie (18.02.2016 13:10)

Słowa kluczowe: DP  ułatwienia dla przedsiebiorców  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.