« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Pierogowe dożynki
10.09.2016 02:08 / odsłon: 1411 / komentarzy: 0
Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. Można było potańczyć, pośpiewać, bardzo dobrze zjeść i świetnie się bawić. Za nami Dożynki i XIII Święto Pieroga w Czarnym Borze.

Kliknij, aby powiększyć


Obchody dożynkowe rozpoczęły się tradycyjnie od Mszy Św. odprawionej na placu przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze. Następnie wielobarwny korowód dożynkowy przeszedł na stadion, gdzie został przywitany oklaskami przybyłych już tam wcześniej gości. Zgromadzonych powitał wójt Adam Górecki, który podziękował rolnikom za pracę. Podczas Misterium Chleba, starostowie Dożynek - Irena i Stanisław Figura z Witkowa – przekazali wójtowi symboliczny bochen chleba, którym wójt wraz gośćmi częstował uczestników dożynek.  Jak co roku ważnym momentem była prezentacja wieńców. Zwycięzcą okazało się sołectwo Borówno (nagroda wójta w wysokości 1.00 zł), a wyróżnienia o wartości 500 zł otrzymały sołectwa Grzędy i Witków. Konkurs na najładniejsze stoisko dożynkowe wygrało sołectwo Jaczków. Po uroczystościach dożynkowych przyszedł czas na inaugurację XIII Święta Pieroga. Na stole pierogowym na werdykt komisji czekało około 32 twórców pieroga. W tym roku jury przewodniczył Wojciech Harapkiewcz, profesjonalny kucharz, szef restauracji Babinicz. Laureaci poszczególnych kategorii otrzymali atrakcyjne nagrody finansowe w formie czeków ufundowane przez wójta Adama Góreckiego. Dodatkowo nagrodę za I miejsce dla Kucharzy Amatorów ufundowała Dolnośląska Izba Rolnicza. W kategorii Instytucje i Organizacje zwycięzca otrzymał kosz ze specjałami z Dworzyska, a zwycięzca w kategorii Profesjonalistów zdobył 1 dniowy staż u boku Wojciecha Harapkiewicza. Po rozdaniu wszystkich nagród rozpoczęło się biesiadowanie i zabawa przy muzyce, którą zapewniły nasze rodzime zespoły ludowe, czyli „Janicki", „Grzędowianki" i „Radość". Smakosze regionalnej kuchni mieli do dyspozycji ogromny wachlarz potraw przygotowany przez sołectwa, instytucje i organizacje, pracowników Urzędu Gminy oraz Rady Rodziców z Gminnego Zespołu Szkolno -Przedszkolnego. Bardzo smaczne potrawy zaserwowali też wystawcy, biorący udział w konkursie pierogowym. Dla dzieci Centrum Kultury przygotowało mnóstwo atrakcji, konkursów i warsztatów rękodzielniczych. Dla amatorów lepienia pierogów czekały stoły ze stolnicami, gdzie można było ulepić i ugotować swoje pierogi. O godzinie 20:00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – zespół Gentelman’s, a po ich koncercie organizatorzy przygotowali niespodziankę – pokaz fajerwerków. Następnie do zabawy zaprosił wszystkich DJ.

Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/9837,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powitali lato (03.07.2018 10:58)
» Dobry występ biathlonistów (01.02.2018 15:17)
» Łamało drzewa, zrywało dachy (20.01.2018 22:01)
» Orkiestrowy debiut (18.01.2018 11:18)
» Dobry występ biathlonistów (18.01.2018 10:57)
» Czarny Bór z nartorolkostradą (21.11.2017 12:03)

Słowa kluczowe: Czarny Bór  dożynki  pierogi  święto pieroga  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.