« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Czy dokończą inwestycję?
28.09.2016 22:54 / odsłon: 1394 / komentarzy: 1
Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków nakazał powiatowi wałbrzyskiemu wstrzymanie prowadzonych robót budowlanych w miejscowości. – W chwili obecnej mamy dość krytyczną sytuację, kiedy to w niedługim czasie zacznie spełniać się czarny scenariusz. Wykonawca prac odstąpi od umowy z inwestorem, inwestor straci dotację, a mieszkańcy Sokołowska zostaną na długie miesiące z błotem zalegającym na całej długości miejscowości – mówi Marcin Raczyński, burmistrz Mieroszowa.

Kliknij, aby powiększyć


Inwestycja realizowana przez powiat wałbrzyski polegająca na remoncie głównej ulicy przebiegającej przez Sokołowsko była wyczekiwana przez mieszkańców tej miejscowości od ponad 20 lat. Szansa pojawiła się w momencie przekazania przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ponad miliona złotych na ten cel po szkodach spowodowanych ulewnymi opadami deszczu w roku 2014. W chwili obecnej w miejscowości Sokołowsko zdemontowane są niemal wszystkie chodniki wraz z krawężnikami. Niestety prace, pomimo sprzyjających warunków atmosferycznych zostały wstrzymane. - Jestem przekonany, że Konserwator Zabytków wydając swój nakaz wstrzymania prac, działał w interesie ochrony zabytkowego układu urbanistycznego Sokołowska. Jednakże w chwili obecnej mamy dość krytyczną sytuację, kiedy to w niedługim czasie zacznie spełniać się czarny scenariusz - wykonawca prac odstąpi od umowy z inwestorem, inwestor straci dotację, a mieszkańcy Sokołowska zostaną na długie miesiące z błotem zalegającym na całej długości miejscowości. Pragnę bowiem poinformować, że inwestor musi zakończyć i rozliczyć tę inwestycję do 15 grudnia br. Inaczej straci środki finansowe na wspomniany remont.Wydaje mi się, iż w chwili obecnej nie ma sensu szukanie winnych zaistniałej sytuacji. Jeżeli Powiat Wałbrzyski jako inwestor popełnił błąd nie uzgadniając wyżej wspomnianych prac z Konserwatorem Zabytków, z pewnością poniesie tego konsekwencje. Jednakże jako gospodarz gminy Mieroszów zwracam się z prośbą o odstąpienie od decyzji nr 1177/2016 oraz pilne uzgodnienie z inwestorem dalszego przebiegu prac – czytamy w piśmie przesłanym przez burmistrza miasta. - Chciałbym nadmienić, że w całej tej sytuacji najbardziej poszkodowaną grupą będą mieszkańcy Sokołowska, przedsiębiorcy i turyści. Nie wyobrażam sobie, aby ta inwestycja nie została zrealizowana. W rozmowie z przedstawicielem firmy Budimex (wykonawca prac), otrzymałem informację, że jeżeli w ciągu dwóch tygodni nie będą mogli wrócić na plac budowy, poważnie rozważają rozwiązanie umowy z inwestorem. Byłaby to katastrofa dla Sokołowska. W swej decyzji Konserwator Zabytków nadał rygor natychmiastowej wykonalności ze względu na ważny interes społeczny. Do swego pisma załączam jednakże apel ponad 300 mieszkańców Sokołowska, którzy wskazują, iż ważnym interesem społecznym jest właśnie zakończenie remontu ul. Głównej - pod czym również się podpisuję – zaznacza Marcin Raczyński, który zwrócił się z prośbą o odstąpienie od decyzji oraz pilne uzgodnienie z inwestorem dalszego przebiegu prac.

Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/9863,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Ruszyła rewitalizacja Krasickiego (17.01.2018 13:31)
» Dzień życzliwości i Pozdrowień (02.01.2018 13:07)
» Sala jak nowa (21.12.2017 10:37)
» Nowa droga przez Strugę (04.12.2017 20:52)
» Buduja roboty (04.12.2017 20:20)
» Teraz mogą "odlecieć" (21.11.2017 12:19)

Słowa kluczowe: Mieroszów  Sokołowsko  remont  
Wasze opinie:
dodał(a): ~Movie / 30.09.2016 19:16
To się powiat popisał. Taki ekspert od dróg Wicestarosta Kwiatkowski a nie wiem, że jak teren objęty jest ochroną zabytkową to trzeba wystąpić o zgodę na roboty do Konserwatora Zabytków?
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.