« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Bombardier otwiera nową halę
09.11.2016 00:11 / odsłon: 2105 / komentarzy: 0
Co najmniej 100 nowych miejsc pracy powstanie we wrocławskim zakładzie Bombardier Transportation Polska. W fabryce produkowane będą między innymi nadwozia do superszybkich pociągów. Koszt inwestycji zlokalizowanej w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej sięgnął ćwierć miliarda złotych.

Kliknij, aby powiększyć


Koncern Bombardier to jedyny na świecie producent zarówno samolotów, jak i pociągów oraz największy inwestor w branży kolejowej w Polsce. Obecnie zatrudnia około 1,5 tys. osób w zakładach zlokalizowanych w Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. We wrocławskiej fabryce pracuje obecnie około 700 osób. Dzięki inwestycji w zakładzie stworzonych zostanie co najmniej 100 nowych miejsc pracy. Docelowo zatrudnienie sięgnąć ma 1000 pracowników. Firma planuje również rozszerzyć współpracę z polskimi kooperantami.  - To bardzo ważna inwestycja dla Bombardiera oraz ogromny krok dla rozwoju fabryki, która jest jednym z najstarszych nieprzerwanie funkcjonujących zakładów kolejowych w Europie oraz definitywnie najstarszym w Polsce. Kontynuuje ona tradycje Fabryki Wagonów Pafawag, w której produkcja trwa od 180 lat – podkreślał podczas ceremonii otwarcia Bart Vantorre, szef międzynarodowego łańcucha dostaw Bombardier Transportation. Inwestycja firmy polegała nie tylko na poszerzeniu zakładu o 20 tys. m kw., ale również na transferze najnowocześniejszych technologii. Fabryka wzbogaciła się między innymi o proces laserowego spawania 3D obiektów wielkogabarytowych. Będą w niej powstawać nadwozia dla pociągów dużej prędkości typu Inter City Express. Znacząca część produkcji związana będzie z najnowszą generacją pociągów dla kolei Deutsche Bahn. 

- Ten projekt jest dowodem doskonałej współpracy między sferą publiczną oraz inwestorem. Niezmiernie ważne jest, aby wraz z rozwojem przemysłu szła w parze chęć wykorzystania wiedzy polskich ekspertów – mówił wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. Bombardier zrealizował projekt rok po uzyskaniu zezwolenia na działalność w wałbrzyskiej strefie. Firma ponad dwukrotnie przekroczyła deklarowane nakłady inwestycyjne, które sięgnęły 250 mln złotych. - Jesteśmy zadowoleni, że tak legendarna firma jak Bombardier staje się częścią naszej strefy. Jestem przekonany, że jest to kolejny krok w umocnieniu jej pozycji, jako światowego lidera produkcji taboru kolejowego – podkreślał Maciej Badora, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na terenach objętych WSSE we Wrocławiu działa obecnie 17 firm, które zainwestowały blisko 2 mld złotych i zatrudniają ponad 8,5 tys. osób. Wciąż dostępnych jest około 140 ha terenu objętego ulgami podatkowymi oraz ponad 80 ha w pobliskiej gminie Kobierzyce. 


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/9926,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Ponad miliard unijnej pomoc (03.07.2018 10:11)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  WSSE  Wrocław  Bombardier  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.